11.02.2016 13:56 Exkurze 9. tříd do Brna
Minulý čtvrtek 4. 2. 2016 se obě třídy 9. ročníku vydaly na exkurzi do Brna. Navštívili jsme (VUT) Vysoké učení technické, konkrétně tedy (FAST) Fakultu stavební a Technické muzeum, ve kterém jsme měli objednané dvě prohlídky s výkladem. Chlapci navštívili Technickou hernu a dívky Uličku řemesel.

S historií a s průběhem studia na VUT nás seznámil pan doc. Ing. Jan Jandora, Ph. D. Dozvěděli jsme se, že VUT byla první česká vysoká škola na Moravě. Má celkem osm fakult a dva vysokoškolské ústavy, na kterých nabízí vědecké a odborné znalosti ve velmi široké škále oborů technických, přírodovědných, ekonomických i uměleckých. Stala se tak mezinárodně uznávanou vzdělávací institucí a dlouhodobě se umísťuje na žebříčku nejlepších světových univerzit.
Všichni žáci pozorně a se zaujetím naslouchali. Velmi se jim líbilo nahlédnutí do problematiky vodohospodářských staveb, kde jsme měli možnost zhlédnout model proudění vody. Návštěva fakulty byla nejen velmi poučná, ale zároveň zábavná.
Poté jsme se přemístili do Technického muzea. Chlapci navštívili Technickou hernu a dívky Uličku řemesel. Po společné prohlídce jsme si prošli všech 15 stálých expozic a vydali se na cestu domů. Z exkurze jsme se vrátili všichni v pořádku, příjemně unaveni a spokojeni.
 Mgr. Tereza Bařinová