O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

PRO ŽÁKY
Školní klub
Příspěvky žáků
Školní časopis

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

PRO ŽÁKY

Školní rok 2019 / 2020

.

1.9.2019

Informace k projektům Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol:

Neochucené produkty (mléko a jiné výrobky) jsou pro všechny žáky zdarma, výdej ve třídách. Ochucené mléčné výrobky jsou s doplatkem žáka a nadále se budou vybírat ze školního automatu na mléčnou kreditku.


Projekt OVOCE a ZELENINA DO ŠKOL je  určen pro VŠECHNY žáky prvního i druhého stupně – zdarma. Jak bude projekt Ovoce a zelenina do škol vypadat v letošním roce? Žáci obdrží minimálně dvakrát měsíčně až dvě porce čerstvého ovoce a zeleniny, krájené ovocné saláty a lisované šťávy a protlaky. Vybrané produkty v BIO kvalitě. Odpovědnost za čerstvost zboží nese dodavatel (firma COME - automaty s.r.o.)
Distribuce dotovaných mléčných výrobků a dalších výrobků splňujících pamlskovou vyhlášku č. 282/2016 Sb., bude  pod logem moje zdravá svačinka probíhat prostřednictvím výdejního automatu. Vhodnost výrobků na dopolední svačinu školáka je prověřována nutričními terapeuty.
Provozovatelem distribuce ("dodavatelem") je  firma COME automaty s.r.o. O automat se stará dodavatel - zajišťuje doplňování výrobků, případné opravy atd.
 - Automat je chlazený, teplota uvnitř automatu se pohybuje v rozmezí 4 – 8°C. Výrobky jsou v něm bezpečně uskladněny.
- Všechny automaty v České republice jsou mezi sebou on-line propojeny a eviduje se veškerý výdej pro potřeby SZIF, nároky na dotované výrobky a stav dobíjitelného kreditu.
- V automatu se neplatí penězi, používají se tzv. mléčné kreditky, které mohou rodiče svému dítěti nabít libovolnou částkou. Tyto kreditky jsou vydávány zdarma ve škole (ve školní jídelně). Kartičky sice mají stále platnost jednoho školního roku – NOVĚ lze prodloužit platnosti těch stávajících. Pokud v novém školním roce dobijete kredit na své stávající kartě (stačí pouze 10,-Kč), její platnost se prodlouží do konce školního roku. Jinak bude ukončena k 30.11.2019 s možností si vyzvednout kartičku novou.
Mléčnou kreditku lze dobít:
- platbou na bankovní účet
- Číslo účtu pro zasílání plateb: 501 501 77 99/5500
- Variabilní symbol: celé číslo mléčné kreditky, které je na ní vytištěno
- POZOR! Při nesprávně uvedeném nebo chybějícím variabilním symbolu nebude platba přiřazena!
- POZOR! Při platbě u přepážky v Raiffeisenbank zaplatíte za vklad poplatek ve výši 55,- Kč a kredity se nepřipisují automaticky, nýbrž manuálně cca jednou týdně.
-zasláním prémiové SMS na číslo 902 11 ve tvaru: pro jednorázové dobití MKmezera20(nebo 50,100,200) mezera ČÍSLO KARTY, pro pravidelné předplatné: MK mezeraTYDEN (nebo MESIC)mezera 20(nebo50,100,200) mezera ČÍSLO KARTY. Cena SMS je 20(nebo50,100 či 200Kč což je výše kreditu, z kterého se na kartu připíše částka ponížená o poplatky)
-platební kartou na internetu – zaplacení platební kartou prostřednictvím platební brány na webových stránkách

NOVINKA! Na nových kartách je předtištěn QR kód pro přímou platbu. Stačí jen naskenovat kód QR platby a příkaz k zaplacení je již vyplněn. Přednastavena je v něm částka 100 Kč, tuto si ale můžete kdykoli změnit. Tato platba je klasickou platbou z běžného účtu, QR kód slouží pouze k automatickému nahrání platebního příkazu se všemi potřebnými údaji. Poplatky za platbu jsou shodné s klasickým převodním příkazem a záleží na sazebníku Vaší banky - obvykle od 0,- Kč do 5 Kč. Novou kartu lze vyzvednout ve školní jídelně.
- Ztracené nebo poškození kreditky se vyměňují za nové a vydává je pracovník ve školní jídelně. Kredit ze starých kreditek lze převést na nové karty.
- Požadavky na převedení kreditu, dohledání případných plateb a ztráty hesla se píší na email
karty@come.cz.
- Rodiče mají možnost sledovat, povolovat či omezovat výběry dětí z automatu na internetovém portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka".
-Doporučujeme, aby rodiče provedli na portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka" též změnu hesla.
V automatu je dodáváno mléko a mléčné výrobky výhradně od dodavatele Mlékárna Kunín a.s.- neochucené čerstvé mléko, ochucené mléko, smetanové jogurty, jiné výrobky zdravé výživy dle aktuální nabídky, např. cereální tyčinky, nápoje. Rodiče mají možnost výběr určitých výrobků omezit.
Další informace naleznete zde:
http://www.happysnack.cz/
https://automaty.come.cz/
VSTUP NA PORTÁL pro rodiče a školy: https://automaty.come.cz/

Plakát k projektu Mléko do škol naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1505295244.pdf
Plakát k projektu Ovoce do škol naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1505295274.pdf

.

 

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace