14.12.2015 14:12 Okrsková kola ve florbale 2015
V minulém týdnu se uskutečnila okrsková kola ve florbale žáků ZŠ. Ve středu 9. 12. 2015 nastoupilo v Rousínově družstvo mladších žáků. Do tohoto klání jsme vyrazili s bojovnou náladou a plni očekávání, jak se nám bude letos v okrsku dařit.

První zápas jsme hráli s domácím soupeřem Rousínovem. Veliké drama, které nemělo vítěze, protože jsme uhráli remízu. Následovali zápasy s Bučovicemi a Podomím, kde jsme tyto dvě základní školy porazili. Pak přišlo zaváhání se ZŠ Nádražní 5, kdy jsme prohráli o jeden smolný gól. Všechny hráče chválím, protože jsme z druhého místa postoupili do Okresního kola. Složení družstva: Matěj Mikulík (nejproduktivnější hráč družstva), Filip Rozehnal, Adam Zlatník, Vojtěch Olejníček, Štěpán Šmíd, Pavel Vláčil (brankář), Daniel Šebela, Adam Konšel a Lukáš Nohýnek. Ve čtvrtek nastoupila na ZŠ Nádražní naše starší děvčata s ještě větším očekáváním, protože vloni jsme postoupili až do krajského kola. Děvčata vyhrála všechny zápasy a postoupila do okresu z prvního místa. Na turnaji nás reprezentovali E. Zahradníšková, A. Matalová (9.B), K. Nohelová (9.A), v bráně velice dobře zachytala M. Paludová (9.A) nejlepší střelkyní turnaje se stala I. Štursová z 8.A která zahrála famózně, kdy nastřílela 12 gólů během 3 utkání. Dále k postupu přispěli střídající děvčata T. Hríbiková (8.A) a L. Fialová (9.A). V pátek 11.12. nastoupili starší chlapci na ZŠ Purkyňova. Po druhém místě ve skupině jsme bohužel prohráli baráž o postup a skončili celkově třetí, což považuji za úspěch ve velmi silné konkurenci týmů které hrají florbalovou soutěž na krajské úrovni. Mezi nejlepší hráče našeho týmu patřili J. Osolsobě , R. Zabloudil a A. Melko z 9. tříd, D. Nohel a D. Horáček z 8. tříd, a dále nás reprezentovali M. Witosz, J.Tutko a jako brankář Jakub Kupčík. Děkujeme za vzornou reprezentaci a pevně věříme, že se nám bude i nadále dařit v okresních kolech.