01.12.2015 08:30 Mezikrajové utkání staršího žactva hostila Praha
Ve Stromovce, v Atletické hale Otakara Jandery se sešla konkurence nejlepších atletů v žákovské atletice. Nominační list obdrželi dva naši žáci – JIŘÍ OSOLSOBĚ a ELIŠKA ZAHRADNÍČKOVÁ.

V naší nejlepší atletické hale bylo k vidění mnoho vynikajících výkonů, což je na samém začátku halové atletické sezony obdivuhodné. Halové závody bývají mnohdy rozporuplné, ne všichni atleti mají ideální podmínky se v zimním období patřičně připravit na vrcholná měření sil. Atletických hal v ČR není a podmínky pro zimní přípravu nejsou tak zrovna ideální... "Malé MČR" - jak lze určitě nazvat tento podnik, bylo měřením "natvrdo" hned v prvním závodě halové sezony. Lépe si vedlo družstvo děvčat Jihomoravského kraje, skončilo na pátém místě. Eliška Zahradničková obsadila ve vrhu koulí 5. místo výkonem 11.98 m. Družstvo chlapců rozhodně nepropadlo, osmé místo představuje střed republikového žebříčku. Jiří Osolsobě obsadil ve vrhu koulí 4. místo výkonem 15,14 m (vyrovnaná série ve čtyřech závodních pokusech Jirky , což komentoval výstižně slovy "neuletělo to" ..., fantastické umístění!)
Děkujeme a blahopřejeme k nominaci do krajského týmu a k předvedeným výkonům.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz