30.11.2015 08:30 Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt v Německu 16.- 20.11. 2015
V listopadu odcestovalo dvacet žáků osmých a devátých ročníků naší základní školy na týdenní jazykově-vzdělávací pobyt do Německa. Cílem této neobyčejné akce bylo absolvovat devět vyučovacích hodin němčiny s rodilými mluvčími z jazykového školy Sprachbildungsistitution ALTAI Berlin.

Žáci pracovali ve skupinách, plnili zadané úkoly, konverzovali nejen s lektory, ale i místními obyvateli, mohli si tak ověřit a zlepšit svoje jazykové znalosti.
Žáci nejeli jen za vzděláním, ale měli možnost poznat i kulturu a historii hlavního města Berlína, navštívili také města Potsdam, Lipsko a Drážďany.
Cesta do Německa byla určitě pro žáky velkým přínosem a další motivací pro studium druhého cizího jazyka.
Tento jazykově-vzdělávací pobyt byl organizován v rámci výzvy 56 (vyhláška MŠMT v dubnu 2015 v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost).