24.09.2015 11:09 Mistrovství ČR staršího žactva v atletice 2015
Vrchol letošní atletické sezony v kategorii žactva je bezesporu Mistrovství ČR na dráze. Na mistrovství se dostalo celkem 547 mladých atletek a atletů Mezi nimi byli i žáci naší školy.

V pražském Edenu závodníky přivítalo opravdu skvělé počasí. Výprava vyškovského AHA čítala hned 9 atletů, kteří měli tu čest soupeřit s českými atletickými špičkami.

Výsledky:
4. místo  - Jiří OSOLSOBĚ (AHA Vyškov), vrh koulí 4 kg (výkonem 15,46 m)
2. místo – Eliška Zahradníčková (JAC Brno), vrh koulí 3kg (výkonem 11,91 m)

Lídr týmu nasadil poslední dny laťku své výkonnosti velmi vysoko. Podařilo se mu na domácím vrcholu předvést výkon, kterým navázal na své předchozí výkony a bramborová medaile je fantastická.
11. místo – Jiří OSOLSOBĚ (AHA Vyškov), hod kladivem 4 kg (výkonem 32,51 m)
12. místo – štafeta 4 x 60 m (Petr NOVOTNÝ, Jakub LUKÁŠEK, Jiří OSOLSOBĚ, Marek KALOUS) 29,63 s. Medaile historické sestavy Fišer, Navrátil, Plets a Gryc nebyla rozmnožena, konkurence je nevídaná.

16. místo – Štafeta 4 x 300 m (Jiří OSOLSOBĚ, Šimon ŠEVČÍK, Jakub LUKÁŠEK, Marek KALOUS) 2:46,78 min.
19. místo – Monika HUBÁČKOVÁ (AHA Vyškov), hod diskem 0,75 kg (výkonem 19,29 m)
První pokus byl i poslední, zranění nedovolilo předvést maximální výkon v závodě.
DNS – Lada FIALOVÁ (AHA Vyškov), 3000 m chůze. Slzy, které by měly být povzbuzením ! .
Kompletní výsledky najdete na
www.atletika.cz