17.09.2015 09:44 Fantastické představení starších žáků v Šumperku
Nesmírně těžká konkurence se sešla v Mistrovství Moravy a Slezska v Šumperku při Mistrovství Moravy a Slezska - Semifinále Mistrovství ČR družstev starších žáků. Po zásluze vybojovaný postup z dlouhodobé soutěže Přeboru Jihomoravského kraje, byl již sám o sobě velký úspěch.

V Šumperku se takto sešly nejlepší tři týmy z Jihomoravského kraje, dva týmy z Olomouckého kraje, dva týmy ze Zlínského kraje a dva nejlepší týmy z kraje Moravskoslezského. Tento vyškovský tým měl tajný, avšak nikým nahlas nevyslovený společný sen, poprvé v historii vyškovské atletiky se dostat do první čtveřice družstev na Moravě a Slezsku, která si takto zajistí postup na Mistrovství ČR družstev starších žáků. Nestalo se tak. Chybělo nesmírně málo, tým dělilo od čtvrtého místa celkem sedm bodů...

Až do konce soutěže se vyškováci statečně bili s nesmírně silnými týmy, zejména družstva Vítkovic, Třince a Olomouce patří k mega baštám české atletiky. Až na závěr půldenního klání, po "dlouhých" štafetách se rozhodlo, kdo bude patřit k těm šťastným, kteří se v tomto roce ještě jednou sejdou jako tým... Přesto, kluci, byli jste fantastičtí, klobouk dolů před tímto atletickým koncertem. Vystoupili jste jako tým, který měl své hlavní postavy, ty však byly skvěle doplňované dalšími členy družstva.  Nakonec šesté místo s bodovým ziskem velice blízkým postupujícím družstvům patří k tomu nejlepšímu, co bylo ve vyškovských dresech v žákovské atletice k vidění.

Pořadí Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žáků:
1. SSK Vítkovice 212 bodů
2. TJ Sokol Opava 147,5
3. AK Olomouc 123,5
4. TJ TŽ Třinec 120,5
5. BYAC Brno 118,5
6. Atletický klub AHA Vyškov 113
7. Atletický klub Zlín, z. s. 62
8. SK Přerov 53
9. AC Slovácká Slávia Uh. Hradiště 49
10. AC Moravská Slavia Brno 24
11. AC Prostějov 8

Do první desítky a cenné body pro tým získali:
Druhé místo:
Vrh koulí 4 kg - Jiří OSOLSOBĚ, 15,77 m
Čtvrté místo:
Hod kladivem 4 kg - Jiří OSOLSOBĚ, 37,27 m
Hod diskem 1 kg - Jiří OSOLSOBĚ, 36,59 m
Desáté místo:
Hod kladivem 4 kg - Matěj POUČ, 21,75 m

Veliké poděkování si také zaslouží: Kryštof Pacejka, Ondřej Přibyl, Josef Tutko, David Horáček, Zdeněk Cupák, Lada Fialová, Ondřej Bittner a David Navrátil.

Kluci, BLAHOPŘEJEME a DĚKUJEME, byli jste skvělí!
Kompletní výsledky na

www.atletika.cz