11.09.2015 08:48 Jiří Osolsobě vítězem EKAG
European Kids Athletics Games Brno hostí rekordní počty startujících. Mezinárodní atletická megaakce má za sebou slavnostní zahájení, kde se představila i mistryně světa do 17 let ve skoku vysokém Michaela Hrubá. Mezi startujícími nechybí ani náš žák, atlet tělem i duší, Jiří Osolsobě.

Startovní listiny doslova praskají ve švech, takže o kvalitní výkony rozhodně nouze není. Startující žákovských kategorií (2000 - 2004) mají tu výhodu, že soupeří se svými ročníky v jedné kategorii, přesto více jak stočlenné startovní pole v jedné disciplíně není výjimkou. Závodníci AHA Vyškov v prvním dni předváděli výkony na hranici či za hranicí svých osobních maxim, dlouho to na medaili nestačilo.

Až soutěž začínající v úterní podvečer - vrh koulí žáků ročník nar. 2001, přinesl úspěch.
1. místo - Jiří OSOLSOBĚ, koule 4 kg 14,88 m
2. místo - Slovinec
3. místo - Lotyš
Jirka ještě přidal do své sbírky 3. místo v hodu oštěpem.
Veliká gratulace za vzornou reprezentaci!!!