26.06.2015 12:46 Zajímavá návštěva
Ve čtvrtek 25. 6. 2015 navštívili žáci 4. B stálou expozici zemědělské techniky v nedalekých Hošticích. Poznali, jak náročné živobytí s sebou přináší zemědělství a jak těžký byl život jejich prababiček a pradědečků v minulém století.

Většina dětí viděla poprvé staré jednoradličné pluhy, pospěchy, brány, plečky, vyorávače brambor, žačky, hrabačky, žebřiňáky nebo dřevěné vozy tažené koňmi či kravičkami. Dnes jim nic neříkají pojmy jako snop, povříslo, léta, fukar, sečkovice, žentour, cep, kosa, srp, krbík a jiné předměty, které patřily ke každodennímu potřebám hospodářů. Zhoupli se na bryčce, která dodnes poskytuje velmi slušný cestovní komfort a zaujala je i sbírka starých i novějších traktorů. A na závěr ještě cesta vlakem zpět do Vyškova – pro některé z nich  první jízda vlakem v životě!
A tak by bylo dobré milí rodiče, nezapomenout o prázdninách i na jízdu vláčkem kamkoliv, nebo se poohlédnout v našem blízkém okolí a navštívit občas i nějaké zajímavé památky, které mnohdy zůstávají přehlíženy při našich cestách autem za sluncem/většinou  k moři/.
Krásné prázdniny všem!