10.06.2015 11:23 Třetí kolo jihomoravského přeboru družstev staršího žactva
Třetí kolo jihomoravského přeboru družstev žactva hostil rekonstruovaný stadion Za červenými domky v Hodoníně. S napětím očekávané třetí kolo soutěže družstev starších žáků a žákyň mělo dát odpověď, zda se po mnoha letech podaří některému vyškovskému žákovskému družstvu postoupit do semifinále mistrovství ČR - Mistrovství Moravy a Slezska v zářijovém termínu tradičně pořádaném šumperskými pořadateli.

Družstvo starších žáků

Podařilo se! To je základní tvrzení a je to velice potěšující skutečnost, vždyť poslední roky se tento krok nedařilo naplnit. Tento postup se vydařil družstvu chlapců a byli bychom velice rádi, kdyby tento fakt nebyl brán jako maximum výkonnosti tohoto družstva. Družstvo kluků se vzájemně doplňovalo a kolem silných individualit dokázalo vytvořit bojovný kolektiv, kde další body byly pečlivě shromažďovány i dalšími členy družstva. Skvělý výsledek je tedy dílem celého kolektivu, což je jev nejcennější. Nejvíce bodů pro družstvo získali: Jiří Osolsobě (28 bodů), Martin Fišer (9 bodů), Matěj Pouč (9 bodů), David Navrátil (8 bodů), Kryštof Pacejka (8 bodů), Tomáš Procházka (4 body), Ondřej Přibyl (2 body), Josef Tutko (2 body), Ondřej Bittner (1 bod). Další žáci, kteří tvořili základ družstva: Zdeněk Cupák, Michal Janás, David Horáček.

Pořadí družstev starších žáků ve třetím kole v Hodoníně:

1. BYAC Brno 220 bodů
2. Atletický klub AHA Vyškov 169
3. AC Moravská Slavia Brno 118
4. AK Hodonín 78
5. TJ Znojmo 49
6. VSK Univerzita Brno 43
7. TJ Lokomotiva Břeclav 23
8. Atletický klub Kyjov 10
9. AC Čejkovice 5

Umístění nejlepších jednotlivců na pomyslných stupních vítězů:
1. místo:
Jiří Osolsobě, vrh koulí 4 kg - 13.91 m

2. místo:
Jiří Osolsobě, hod diskem 1 kg - 33,75 m
3. místo:
Jiří Osolsobě, hod oštěpem 600 g - 41,80 m
Štafeta 4 x 60 m (Zdeněk Cupák, Sebastian Hajzler, Petr Novotný, Dominik Zouhar) - 31,61 s.

GRATULACE, kluci, byli jste opravdu dobří!

Družstvo starších žákyň AK AHA Vyškov

Soutěž družstev je o družstvu v pravém slova smyslu víc, než by si kdo myslel. Ano, družstvo nevyužilo plně potenciálu individualit, kterými vyškovská žákovská atletika disponuje. I tak však, děvčata, která disciplinovaně absolvovala všechna tři kola, předvedla hezké představení. Byly k vidění výkony, které upoutaly a potěšily. Na lepší, než páté místo to však ani ve třetím kole nestačilo. Nejvíce bodů získaly: Monika Hubáčková (12 bodů), Lada Fialová (8 bodů), Natálie Kotasová (2 body), Lucie Londinová (1 bod), Klára Nohelová (1 bod). Další žákyně, které bojovaly za družstvo:  Markéta Flaxová, Adéla Matalová, Lucie Fleková.

Pořadí družstev starších žákyň ve třetím kole v Hodoníně:

1. AC Moravská Slavia Brno 197, 5 bodu
2. JAC Brno 197
3. TJ Jiskra Otrokovice 96
4. TJ Lokomotiva Břeclav 66
5. Atletický klub AHA Vyškov 65,5
6. AK Hodonín  48
7. Atletický klub Kyjov 37
8. TJ Znojmo 13
9. AC Čejkovice 1

Také děvčatům blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci vyškovské atletiky.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz