20.05.2015 09:05 2. kolo JMK staršího žactva
V neděli 17. 5. 2015 se v Břeclavi představila obě žákovská družstva AHA Vyškov a nutno konstatovat, že stěží si lze představit lepší vystoupení, než které předvedli hoši - starší žáci. Ti zůstali pouze 6,5 bodu za zcela suverénním BYAC Brno. Kolektivní výkon opřený o skvělé individuální výsledky. Nová osobní maxima nebyla výjimkou. Velká GRATULACE! Body, které získali naši žáci pro družstvo: J. Osolsobě (29 bodů), D. Navrátil (9 bodů), M. Fišer (6,5 bodů), D. Nohel (6 bodů), D. Horáček (3 body).

Pořadí družstev žáků:
1. BYAC Brno 174,5 bodu
2. Atletický klub AHA Vyškov 168 bodů
3. AC Moravská Slavia Brno 93,5 bodu
4. AK Hodonín 87 bodů
5. TJ Znojmo 60 bodů
6. TJ Lokomotiva Břeclav 46 bodů
7. VSK Univerzita Brno 39 bodů
8. AC Čejkovice 19 bodů
9. Atletický klub Kyjov 10 bodů

V soutěži dívek - starších žákyň se vyškovská děvčata v těžké konkurenci neztratila, na horké břeclavské půdě dokonce zaútočila na vysněné postupové příčky výsledného pořadí dlouhodobé soutěže družstev. Ztráta 4 bodů na třetí příčku však může o všem rozhodnout… I dívky předvedly výkony, které zaujaly, které udělaly radost nejen jim samotným. A tak to v soutěži družstev má být. Ne. Body, která získala naše žákyně pro družstvo: M. Hubáčková (20 bodů), L. Fialová (3 body), L. Fleková (2 body).

Pořadí družstev žákyň:
1. AC Moravská Slavia Brno 184 bodů
2. JAC Brno 180 bodů
3. TJ Lokomotiva Břeclav 83 bodů
4. Atletický klub AHA Vyškov 79 bodů
5. TJ Jiskra Otrokovice 57 bodů
6. Atletický klub Kyjov 44 bodů
7. AK Hodonín 32 bodů
8. AC Čejkovice 28 bodů
9. AC Jaroslava Hulvy při GJŠ Zlín 7 bodů
10. TJ Znojmo 5 bodů

Soutěž družstev bude završena 6. června 2015 na nově zrekonstruovaném stadionu v Hodoníně, tam již bude známa trojice postupujících družstev do Semifinále MČR žákovských družstev - Mistrovství Moravy a Slezska družstev, které se uskuteční na podzim tradičně v Šumperku.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz