13.05.2015 13:39 Přebor Jihomoravského kraje žákovských družstev
Dne 9. 5. 2015 se na atletickém stadionu Za parkem začala s napětím očekávaná tříkolová soutěž družstev staršího žactva. Pořadatelský tým AK AHA Vyškov vynaložil vskutku velké úsilí pro to, aby náročnou úlohu hostitele zvládl. Výstup společného úsilí pořadatelů a atletů samotných rozhodně nebyl špatný. Mladými atlety zaplněný stadion, vrhačská loučka i rozcvičovací rovinka byly signály, že rvačka o body bude tvrdá a nelítostná.

Skvěle připravený stadion a příznivé počasí byly výzvy atletům, aby se pokoušely o své nejlepší výkony, vždyť i tento závod byl závodem nominačním na Letní olympiádu dětí a mládeže.

Bodující žáci naší školy: Jiří Osolsobě (26 bodů), Kryštof Pacejka (13,5 bodu), David Navrátil (8 bodů), Martin Fišer (5 bodů). Matěj Pouč (2 body), David Horáček (1 bod).

Pořadí 1. kola družstev st. žáků:
1.místo – BYAC Brno, 206 bodů
2.místo – Atletický klub AHA Vyškov, 158,5 bodu
3.místo – AC Moravská Slavia Brno, 100 bodů
4.místo – TJ Lokomotiva Břeclav, 84 bodů
5.místo – AK Hodonín, 77 bodů
6.místo – VSK Univerzita Brno, 65 bodů
7.místo – TJ Znojmo, 60,5 bodu
8.místo – AC Čejkovice, 22 bodů
9.místo – Atletický klub Kyjov, 9 bodů

Příznivý výsledek domácích atletů potěšil a vlil naději do dalšího dějství soutěže. O postupové příčky bude ještě velký boj, ale 2. místo je skvělým začátkem kvalitního družstva již ostřílených vyškovských kluků. Vynikající výsledek stál na kvalitních osobních výkonech, na pomyslné stupně vítězů se v jednotlivých disciplínách vyhoupli tito Vyškováci:

Druhé místo v disciplíně:
Hod diskem 1 kg – Jiří Osolsobě, 32,47 m
Vrh koulí 4 kg – Jiří Osolsobě, 3,68 m
Třetí místo v disciplíně:
Hod oštěpem 600 g – Jiří Osolsobě, 40,18 m
... i další závodníci družstva bojovali seč mohli a vydatně přispívali na bodové konto vyškovského družstva.

Pořadí 1. kola družstev st. žákyň:
1.místo – JAC Brno, 232 bodů
2.místo – AC Moravská Slavia Brno, 167,5 bodu
3.místo – AK Hodonín, 88 bodů
4.místo – TJ Lokomotiva Břeclav, 86 bodů
5.místo – TJ Jiskra Otrokovice, 77 bodů
6.místo – Atletický klub Vyškov, 73,5
7.místo – AC Čejkovice, 28 bodů
8.místo – Atletický klub Kyjov, 25 bodů
9.místo – TJ Znojmo, 1 bod

Družstvo vyškovských starších žákyň nepřekvapilo, ani doslova nezklamalo – od třetí příčky jej dělilo necelých 15 bodů. Hledat rezervy ve výkonu družstva je dost problematické, soutěž je kvalitní a ne všechna družstva se vlezou do první trojice... Z tohoto pohledu nutno vyzvednout kvalitní a obětavé výkony všech startujících děvčat a věřit, že Vyškovačky ještě neřekly poslední slovo. Bodující žákyně naší školy: Monika Hubáčková (8 bodů), Lada Fialová (7 bodů), Lucie Londinová (5 bodů).

Další dějství soutěže je v neděli 17. května 2015, kde se bude souběžně s touto soutěží bojovat i o tituly přeborníků Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva. Přejeme mnoho zdaru.
Kompletní výsledky najdete na

www.atletika.cz