17.04.2015 12:17 Čokoládová tretra Vyškov 2015
Z pověření organizačního výboru slavného mezinárodního atletického mítinku Zlaté tretry Ostrava uspořádal premiérový ročník vyškovské Čokoládové tretry Atletický klub AHA Vyškov. Jako vyškovští pořadatelé jsme nechtěli zklamat důvěru mnohem zkušenějších ostravských atletických organizátorů.

Úsilí vyškovského organizačního AHA teamu bylo účastníky opětováno velice důstojnými počty startujících, kteří kromě sportovního programu měli možnost navštívit i atrakce, které zajišťovali partneři Čokoládové tretry a trenéři atletických přípravek Aháčků při doprovodném programu Atletiky pro děti. V nádherně sluncem zalitém sportovním areálu a rozehřátém tartanu stadionu Za parkem měli spousty přihlížejících možnost vidět strhující souboje řádně motivovaných dětí, kteří se do Vyškova sjely z mnoha koutů nejen Moravy a Slezska.  Bojovaly nejen o každou setinku sekundy, ale také o vítězství, které znamenalo postup do ostravského semifinále při Zlaté tretře 26. května 2015 na nově zrekonstruovaném vítkovickém stadionu. Atletický mítink Čokoládové tretry Vyškov 2015, jehož patronkou byla bronzová medailistka z OH a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková a tváří závodu Sportovec okresu 2014 Jan Osolsobě, měl od prvopočátku ohromný náboj, což bylo velkým "hnacím motorem" nejen pro běžce, ale také pro početné pořadatelské pole. Doběh do cíle chlapců ročníku nar. 2001 byl však momentem, který hluboce zasáhl všechny, kteří byli na stadionu přítomni. Náhlá zdravotní indispozice cílem proběhnuvšího domácího závodníka  se změnila v drama, které má pokračování i v těchto dnech. Zbývající a časovým pořadem plánovaný program byl nakonec přece jen dokončen, ovšem v těchto chvílích již zdaleka nešlo o sportovní výsledky..
Poděkování zaslouží všichni, kteří se podíleli na přípravách a realizaci tohoto závodu a zejména všichni stateční, kteří se podíleli a stále podílí na záchraně mladého sportovce!

Výsledky závodu najdete na nástěnce v budově školy.