GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

24.03.2015 11:43 Mistrovství ČR v přespolním běhu
Na zajímavých tratích vytyčených ve fotbalgolfovém areálu Dýmník nedaleko Rumburka se bojovalo o medaile Mistrovství ČR v přespolním běhu. Celkem 52 malých dravců se sešlo na startovním roštu závodu, kde kluci způsobem sobě vlastním nedarují nikomu nic už na startovní čáře. Už tam se rozhoduje o celkovém výsledku. Zkušenosti, které s sebou nese pouze praxe. Start na mistrovských závodech by měl být pro správného atleta cílem a svátkem současně.

V kategorii mladších žáků soutěžil Štěpán ŠMÍD, který obsadil na trati 2 km v čase 8:38 min. 37. místo.

Rumburští se pořádání šampionátu, který se koná od roku 1969, ujali poprvé a bylo již dlouho znát, že si dávají záležet. V malebném prostředí na návrší nad městem v severní výspě republiky narýsovali trať, která rozhodně nenudila a zároveň byla přehledná a také bohatá na přírodní překážky. Nebývalým bonusem pro účastníky i diváky byl též on line přenos z trati, k němuž využili i létajících dronů. A vzhledem k tomu, že až na tu a tam citelný chlad spolupracovalo též počasí, patřil letošní ročník MČR v krosu k těm nejvydařenějším.