10.03.2015 15:41 Naše úspěchy v soutěžích z českého jazyka
V letošním roce jsme se jako každoročně účastnili několika soutěží, které se konají v rámci předmětu ČESKÝ JAZYK A LITERATURA. Zde máme nejúspěšnější „češtináře“:

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE:

Školní kolo je již tradičně organizováno pouze pro žáky 8. a 9. ročníku. Nejlepší výkon podala ALEXANDRA VERNEROVÁ a v závěsu za ní DANIEL MIKYSKA, oba z deváté třídy. Ti za nás šli perem bojovat do okresního kola.
Po absolvování martyria jazykových úkolů okresního kola se Alexandra i Daniel probojovali se shodným počtem bodů do slohové části, ve které Saša oslnila porotu svým exkluzivním stylem vyprávění. Jako jediná ze všech účastníků získala maximum bodů v této části a v celkovém součtu skončila na 6. - 7. místě. Oběma děkujeme za výkon a gratulujeme k úspěchu.

Po jazykové a slohové části přišla na řadu i literatura – a sice v podobě RECITAČNÍ SOUTĚŽE.

Z mnoha překrásných básní, které zazněly ve školním kole, bylo velice těžké vybrat nejlepší tři z každé kategorie. Nakonec v kategorii 6. a 7. tříd se nejlépe umístila a na 1. místě tak skončila KLÁRKA HERINKOVÁ, na 2. místě NATÁLKA JAKUBCOVÁ a na 3. místě - IVČA JANÁSOVÁ. Klárka a Natálka postoupily do okresního kola, které pro obě – vzhledem ke zdravotním komplikacím – skončilo dřív než začalo. Snad tedy příště. Z kategorie 8. a 9. tříd jsme do okresního kola poslali NICOLU MATZOVOU, vítězku školního kola, a MÍŠU KONOPKOVOU, která společně s JITKOU HOLZEROVOU skončila ve školním kole na druhém místě.
V „okrese“ obě děvčata vystupovala jako profesionálky. Skvělým projevem okouzlily porotce, a i přes velice silnou konkurenci obě postoupily do užšího výběru těch nejlepších recitátorů. Nika obsadila krásné 7. místo, Míša – vynikající 5. místo a ze soutěže si odnesla čestné uznání za skvělý výkon. Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.
Recitační soutěž pořádá i první stupeň naší školy, měli jsme tedy své zástupce v okresním kole i v nižších kategoriích. KRISTÝNKA SKŘEJPKOVÁ a JAN JAKUB ČÁP byli favority mezi recitátory kategorie 4. a 5. tříd. Na diplom sice nedosáhli, ale Kristýnka byla odměněna čestným uznáním poroty za vynikající výkon. Gratulujeme!
Všem, kteří aktivně prožívali vypjaté chvíle při soutěžích, ale i všem, kteří „jen“ drželi svým kamarádům pěsti, a hlavně všem, co „žijí češtinou“, děkujeme za snahu, chuť a zájem reprezentovat školu, jak nejlépe umí.