Elektronická žákovská knížka
GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

05.03.2015 09:39 Dětmi oblíbený pedagog naší školy, učitel tělocviku, sportovec tělem i duší Mgr. Jiří Němeček zvítězil v anketě Sportovec Vyškova 2014 v kategorii jednotlivců.
Na výsledky tradiční městské ankety Sportovec Vyškova 2014, které byly vyhlášeny v pondělí 2. 3. 2015 na slavnostním galavečeru v Besedním domě, čekali letos s napětím žáci i pedagogové naší školy. Nominován byl v kategorii jednotlivců náš kolega a učitel Jiří Němeček a v kategorii kolektivů mladší žáci Atletického klubu AHA Vyškov.

Veřejnost, sportovní oddíly a odborná porota do ankety nominovaly celkem 45 sportovců a 17 sportovních kolektivů. Do veřejného hlasování bylo celkem započítáno 1 783 platných hlasovacích lístků.
Na vítězi kategorií jednotlivců se letos jednoznačně shodli odborníci i veřejnost. Mgr. Jiří Němeček je už dlouhá léta oporou atletického klubu AHA Vyškov. Na nejvyšší stupínky ho letos vyneslo několik vynikajících výkonů, ale především sedmé místo na mistrovství České republiky v běhu na 1 500 metrů a titul mistra Moravy a Slezska v běhu na 800 metrů. „Dnešní ocenění je třešnička na dortu, důkaz, že tvrdá práce běžce i trenéra má smysl, že veřejnost vnímá vyškovskou atletiku dobře. Pro mě osobně to byla nejlepší sezona v kariéře. Možná dokonce zlomový rok, protože jsem se zase o něco přiblížil české špičce. Splnil jsem si klukovský sen zaběhnout patnáctistovku pod čtyři minuty a zlepšil jsem si osobní rekord i na osmistovce," radoval se z ocenění od fandů i odborníků Jiří Němeček.
K úspěchu gratulujeme!

V kategorii kolektivů si vítězství mezi nejoblíbenějšími sportovci odnesli mladší žáci Atletického klubu AHA Vyškov. Jsou to mistři Jihomoravského kraje, kteří za sebou nechali všechna družstva z atletických bašt Jihomoravského kraje. Následně na Mistrovství Moravy a Slezska obsadili tito mladí atleti v konkurenci mistrů a vicemistrů dalších krajů Moravy a Slezska výbornou pátou příčku. Družstvo tvoří dvacet atletů, kteří tak završili svoji dlouhodobou výbornou výkonnost a odměnili se i celému týmu trenérů atletického klubu, kteří s nimi pracují již od přípravek.