02.02.2015 14:05 Krajské kolo děvčat ve florbale
Minulý týden ve čtvrtek 28.1.2015 se konalo krajské kolo ve florbale v Pohořelicích. Naše děvčata se zde probojovala po vítězství na okrskovém a okresním kole. Do krajského kola se děvčata probojovala poprvé v historii školy.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách systémem každý s každým. Po zkušenostech z předchozích let, kdy zde již prakticky všechny týmy nastupují ve dvou kompletních, závodně hrajících pětkách, bylo našim cílem zahrát vyrovnané zápasy a získat nějaké body. Tento cíl se nám podařilo naplnit, protože jsme ve čtyřech zápasech dokázali dvakrát remizovat a skončili jsme celkově na 6. místě. Toto umístění považuji za velký úspěch vzhledem k tomu, že nemáme zásobárnu hráček v žádném soutěžním týmu a většina dívek se dokázala vypracovat na tuto úroveň jen v hodinách TV a kroužku florbalu. Děvčatům děkujeme za příkladný přístup, chování a nasazení v turnaji. Nejlepší útočnicí byla K. Bartáková, J. Holzerová (obě 9.A) a I. Štursová (7.A), která bohužel byla limitována předchozím zraněním. Nejlepší obránkyní byla A. Matalová. Obranné úkoly perfektně plnila rovněž i Ž. Pevná (9.A), která opět nemohla kvůli zraněnému kolenu podat 100% výkon a musela často střídat. Asi svůj životní výkon v bráně podala A. Vernerová (9.A), která nás v kritických chvílích zápasu velice podržela. Dále nás výborně reprezentovali N. Hrůzová, E. Pazderová (obě z 9.A), K. Nohelová (8.A) a po nemoci se vrátivší E. Zahradníčková (8.B). Děvčatům děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další ročník florbal cupu.