27.01.2015 15:00 Josef Minařík dosáhl excelentních výsledků ve Scio testech pro 9. ročník.
Scio testy psali letos žáci 9. ročníku v termínu od 3. - 13. 11. 2014. Testovali jsme matematiku, anglický, český a německý jazyk, navíc psali žáci i test obecných studijních předpokladů. Zapojilo se 674 škol (ZŠ, Gymnázií) z celé ČR, to je 19 104 žáků. Nejlepší výsledky dosáhli žáci naší školy již tradičně v matematice a dále pak i v německém jazyce. V těchto předmětech patříme mezi úspěšné školy a máme lepší výsledky než 80% zúčastněných škol.

Výsledky žáků jsou v matematice i v německém jazyce na vyšší úrovni, než jaká odpovídá úrovni jejich studijních předpokladů, což svědčí o velmi dobré práci učitelů.
Ve všech částech těchto testů dosáhli naši žáci lepších výsledků, než ostatní ZŠ.

Vysoce nadprůměrného až špičkového výsledku (15% nejlepších) dosáhlo v testu matematiky7 žáků - Josef Minařík, Žaneta Pevná, Alexandra Vernerová, Kristýna Spurná, Daniel Mikyska, Lukáš Adamec, Anísa Filali, v testu z NJ 2 žáci- Nicola Matzová a Nikola Hrůzová.

Josef Minařík dosáhl nejlepšího výsledku v Jihomoravském kraji a to nejen v testu z matematiky, ale i v testu obecných studijních předpokladů. Za tento výkon získal od společnosti Scio certifikát.