01.12.2014 16:15 Okrsková kola ve florbalu 2014
Ve středu 26. 11. bojovali v okrskovém kole mladší chlapci, ve čtvrtek 27.11.starší děvčata a v pátek 28.11. starší chlapci. Dařilo se nám výborně. Okrskové kolo vyhráli a do okresního tedy postupují mladší chlapci a starší děvčata.

Ve středu 26. 11. 2014 jsme vyjeli s družstvem mladších chlapců (6. a 7. tříd) do Slavkova u Brna na Okrskové kolo ve florbalu. Všichni jsme se těšili, ale určitá nervozitu tu byla. Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny. Naši soupeři byli ZŠ Křenovice a Gymnázium Bučovice. Obě školy jsme porazili a pak jen čekali na vítěze první skupiny. Naše družstvo šlapalo jako správně namazaný stroj -  v útoku Matěj Mikulík (6. A) a Michal Janás (7. B).  V záloze David Nohel (7. A). V obraně vše jistil a kontroloval Filip Rozehnal (6. A) a Josef Tutko (7. B). V brance byl bezchybný a jistými zákroky ničil soupeře Dominik Grepl (7. B). Činili se i náhradníci David Horáček (7. B), Matěj Oršel (6. A), Zdeněk Cupák (7. B), Vojtěch Olejníček (6. A) a Lubomír Šnajdr (6. A). Postup z Okrskového kola do Okresního byl jasný, tak se poslední zápas hrál o vítezství v turnaji. Protože první skupinu vyhrálo družstva ZŠ Rousínova, tak jsme svedli nervy drásající bitvu s tímto družstvem. Došlo až na nájezdy, které jsme vyhráli zásluhou Michala Janáse. Přejeme hodně štěstí v Okresním kole, které se hraje 12. 12 2014.

Dalšího Okrskového kola se se zúčastnila naše starší děvčata, která podala výborný výkon a vyhrála přesvědčivě skupinu. V baráži o postup jsme smetli Drnovice 7 : 0 a postoupili s přehledem do okresního kola. Děvčatům děkuji za příkladný přístup, snahu a nasazení k turnaji. Nejlepší útočnicí byla Kateřina Bartáková (9. A), Iveta Štursová (7. A) a K. Nohelová (8. A). V obranné činnosti se vyznamenala úkoly Kristýna Štofková (7. A) a Žaneta Pevná (9. A). Děvčatům gratulujeme k postupu a držíme palce v okresním kole, které se koná 10. 12. v Rousínově.

Starší chlapci podali rovněž výborný výkon a i přesto, že vyhráli základní skupinu, tak bohužel v baráži o postup jsme prohráli s Gymnáziem Vyškov a nepostoupili do okresního kola. Chlapce bych chtěl přesto pochválit za nasazení a zodpovědný přístup k turnaji. K nejlepším hráčům našeho týmu patřili J. Osolsobě (8. B), Marek Hasala (8. A), Matyáš Slavík, Aleš Sekanina, Martin Bubeník, Daniel Mikyska a Lukáš Adamec (všichni 9. A).

Gratulujeme!!!