GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

26.11.2014 09:56 Vyškovský Mikulášský běh – Memoriál Milana Dvořáka 2014
Dne 22. 11. 20104 se pořádal Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka, který zaznamenal především závodní nadšení dětí a vyvrcholení 14. ročníku Dlouhé míle. Výborné výkony i účast dětí ozdobily jubilejní 10. ročník Vyškovského Mikulášského běhu.

Příprava pořadatelů akce byla jako v ročnících předchozích pečlivá. Navíc, akce byla zařazena do seriálu podporovaných akcí programu ČUS – Sportuj s námi. Toto spojení opětoval rekordní počet 336 účastníků 18 kategorií nadšenými výkony. Finálový závod 14. ročníku seriálu Dlouhé míle takto úspěšně navázal na předchozích 9 ročníků. Počasí také přálo, takže tratě vedené z atletického stadionu Za parkem do Smetanových sadů a zpět byly svědky urputných soubojů o každé místečko absolutního pořadí, roztržitý čert jako předjezdec na Segway udával tempo přímo pekelné. Přistoupit na tohle tempo se běžcům vyplatilo, protože odměna od Mikuláše, anděla, čertů a čertice byla sladká i atraktivní zároveň – perníky a perníkové chaloupky od Hanousků mají vždy své neopakovatelné kouzlo. Po sportovní stránce velice dobré startovní pole dalo vyniknout zejména kvalitně připraveným závodníkům. Domácí pořadatelský tým s povděkem kvitoval počet domácích startujících běžců i běžkyň, mnozí z nich na stupně vítězů nedosáhly, avšak v rámci tréninku šlo o přípravu víc než užitečnou. Přesto hned 10x měl Atletický klub AHA Vyškov zastoupení na stupních vítězů, což v silné konkurenci běžecky zdatných týmů potěšilo nejen domácí atlety ale především jejich trenéry! Nejlepší závodník byl ze ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole Jiří Osolsobě ze třídy 8. B, který svou kategorii mladších žáků vyhrál.
   Ondřej Bittner (AHA Vyškov) – 16. místo

Výsledky rekordního klání běžců najdete na stránkách AHA Vyškov a fotodokumentaci ve fotogalerie – Rajče.