06.10.2014 16:55 Okresní kolo v přespolním běhu 2014
Dne 30. 9. 2014 se uskutečnilo Okresní kolo v přespolním běhu na stadionu Za parkem ve Vyškově. Závody, které jsou u žáků ve velké neoblibě, protože jde o vytrvalostní běhy s hromadnými starty, kde se najednou vyřítí přes padesát závodníků. Proto si vážím a moc děkuji všem zúčastněným, kteří reprezentovali naši školu. Družstva mohou být složena až ze šesti závodníků z toho čtyři nejlepší jsou počítání do celkového umístění. Měli jsme velkou smůlu, protože nemoc skolila opory družstev i přesto jsme si nevedli špatně.

Vše začala mladší děvčata (šestých a sedmých ročníků) na trati 1100 m ve složení: Nina Rozehnalová ze tř. 6. A, která doběhla na celkovém šestém místě, dále pak Michaela Gregušová ze tř. 6. A (20. místo), Iveta Štursová ze tř. 7. A (29. místo), Lucie Londinová ze tř. 7. B (39. místo), Kristýna Štofková ze tř. 7. A (41. místo) a Aneta Štursová ze tř. 7. A (44. místo) a celkově se družstvo umístilo na šestém místě.
Družstvo mladších žáků (šestých a sedmých ročníků) na trati 1600 m, kde si nejlépe vedl Štěpán Šmíd ze tř. 6. A, který doběhl na pátém místě, další závodníci David Nohel ze tř. 7. A (19. místo), Michal Janás ze tř. 7. B (22. místo), Lubomír Šnajdr ze tř. 6. A (36. místo), Josef Tutko ze tř. 7. B ( 40. místo) a Filip Rozehnal ze tř. 6. A (43. místo) - družstvo se umístilo na celkovém čtvrtém místě.
Poslední do bojů zasáhli starší žáci (osmých a devátých tříd) ve složení: Jiří Osolsobě ze tř. 8. B, který doběhl na sedmém místě. Jirkův výkon byl velice kvalitní, i když v cíli byl zklamaný. Ale tím, že běžel s o dva roky staršími závodníky, byl jeho výsledek výborný. Další vytrvalec v družstvu byl Petr Vojtek ze tř. 9. A, který doběhl na 11. místě, Matěj Pouč ze tř. 8. B (35. místo) a Dominik Gregor ze tř. 8. B (47. místě) - celkově se družstvo umístilo na šestém místě.
Děkujeme všem zúčastněným!!!