Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

09.09.2014 12:21 Vyškovské míle 2014
Dne 4. 9. 2014 se uskutečnil Atletický mítink Vyškov 2014. Pořadatelé z Atletického klubu AHA Vyškov s blížícím se mítinkem netrpělivě vyhlíželi především sluníčko a přívětivé počasí. Dočkali se.

Dlouho očekávané sluníčko nakonec zalilo pečlivě připravený atletický stadion Za parkem svými teplými paprsky a vlilo tak všem přítomným energii a chuť závodit a dosáhnout co nejlepších výsledků.

Vyškovská míle
12. ročník Vyškovské míle se nesl ve znamení úsilí závodníků dosáhnout co nejlepších výkonů, v mnoha případech tomu bylo důvodem blížící se MČR žactva, které přivítá nový atletický areál v Plzni ve dnech 20. až 21. 9. 2014. O nic pozadu nezůstali ani nejmenší závodníci. Vynikající výkon podal Kryštof VINTERA v kategorii minipřípravka - hoši, který se skvěle prezentoval na trati 200 m a obsadil 2. místo výkonem 33.53 s. V kategorii mladších žáků Štěpán Šmíd ze tř. 6. A obsadil v běhu na 800 m krásné třetí místo výkonem 2:45.21 s. V kategorii mladších žákyň Lucie Londinová ze tř. 7. B získala 10. místo na trati 800 m výkonem 3:19.70 s.

VC města Vyškova ve skoku vysokém
Bývalý žák naší školy Tomáš FIŠER je již pětinásobným vítězem. Anísa FILALI zvítězila v závodě žen. Již 62. ročník tohoto pěkného závodu mají za sebou závodníci i pořadatelé. Historie závodu je veliká a je potěšením, jakým způsobem se prezentovali domácí závodníci. Nejen vítěz, ale i jeho mladší kluboví kamarádi a kamarádky se činili, zejména závod ml. žactva a přípravek se nesl ve skvělé atmosféře. Bylo se nač dívat. Kéž by mladým závodníkům jejich nadšení vydrželo i nadále! Tomáš FIŠER se stal již po páté vítězem tradičního vyškovského závodu, tentokrát výkonem 1,85 m. Stříbrný závodním halového republikového šampionátu juniorů se tak stává suverénně nejúspěšnějším závodníkem 62.leté tradice tohoto závodu. V žákovské  kategorii se radovala brněnská závodnice (JAC) Anísa FILALI ze tř. 9. A, která zvítězila výkonem 1,49 m. Druhé místo obsadila Alexandra Vernerová ze tř. 9. A výkonem 1,44 m. V kategorii mladších žáků získal Štěpán Šmíd ze tř. 6. A výkonem  1.10 m

Běh naděje
Běh naděje bývá pravidelně součástí atletického mítinku, ne jinak tomu bylo i v tomto roce. Pořadatelé odvádí 50% startovného plus další vklady na konto Ligy proti rakovině. Symbolické kolečko na vyškovském stadionu odběhla či jinak zdolala převážná většina přítomných. Role startérů se ujala dvojice pan Karel Jurka (I. místostarosta Města) a pan Luboš Kadlec (čestný prezident AK AHA Vyškov a radní Města). Celkem 94 účastníků a částka 3338,- Kč, to je bilance 7. ročníku humanitární akce Běh naděje.
Pořadatelé DĚKUJÍ všem, kteří tuto akci podpořili.