14.05.2014 10:58 2. kolo soutěže družstev staršího žactva a přebor JmK staršího a mladšího žactva
V neděli 11. 5. 2014 se uskutečnilo 2. kolo soutěže staršího žactva a Přebor Jihomoravského kraje staršího a mladšího žactva. Byly to tři akce v jednom. Soutěžilo se v Břeclavi a za vytrvalého deště. Tento závod byl druhý povinný pro sportovní skupiny. Musíme všechny zúčastněné závodníky pochválit za předvedené výkony, protože už jen vstávat v sedm hodin ráno a vyrazit na závody, chce odvahu, kterou všichni v sobě našli.

Mezi nejlepší závodníky patřili: Alexandra Vernerová, která pro družstvo získala 18 bodů, Monika Hubáčková, která získala 15 bodů, Lukáš Adamec získal 9 bodů, David Navrátil získal 6 bodů, Michal Šípek získal 5 bodů, Jiří Jandl, Daniel Mikyska, Tomáš Procházka získali po 4 bodech, Nikola Hrůzová získala 2 body pro družstvo. Celkově skončilo družstvo dívek na pátém místě a družstvo chlapců na čtvrtém místě.
V Přeboru Jihomoravského kraje, se na druhém místě umístil David Horáček v hodu kriketovým míčkem výkonem 47,16 m. Jiří Osolsobě vyhrál ve vrhu koulí (3 kg) výkonem 11,05 m a byl i součástí vítězné štafety mladších žáků na 4 X 60 m. Na druhém místě ve vrhu koulí (3 kg) se umístil Dominik Grepl s výkonem 7,96 m. Monika Hubáčková získala v hodu kladivem (3kg) krásné druhé místo výkonem 26, 98 m.

Umístění družstev ve druhém kole:

Žáci:

1. BYAC Brno 243 bodů
2. AK Hodonín 137 bodů
3. TJ Lokomotiva Břeclav 123 bodů
4. Atletický klub AHA Vyškov 99 bodů
5. VSK Univerzita Brno 83 bodů
6. AC Moravská Slavia Brno 56 bodů
7. TJ Znojmo 13 bodů
8. AC Čejkovice 2 body
9. Atletický klub Kyjov 1 bod

Žákyně:

1. JAC Brno 183 bodů
2. AC Moravská Slavia Brno 126,5 bodu
3. TJ Lokomotiva Břeclav 120 bodů
4. AK Hodonín 88,5 bodu
5. Atletický klub AHA Vyškov 85 bodů
6. AC Čejkovice 77 bodů
7. TJ Jiskra Otrokovice 54 bodů
8. Atletický klub Kyjov 18 bodů
9. VSK Univerzita Brno 1 bod

Třetí kolo soutěže družstev staršího žactva se uskuteční v sobotu 24.5.2014 opět v Břeclavi.

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz