07.05.2014 12:26 Okresní přebor základních škol smíšených družstev mladšího žactva v atletice 2014
V úterý 6. 5. 2014 se uskutečnil Okresní přebor základních škol smíšených družstev mladšího žactva v atletice na místním stadionu Za parkem. Naše škola vyslala do závodu dvě družstva. Každé družstvo muselo být složeno z deseti chlapců a deseti děvčat. Body, které závodníci získávali za umístění, se sčítaly. Bylo to velice vydařené atletické představení naší základní školy. Obě družstva urputně a s velikým nasazením hromadila body za umístění. Někteří žáci si vytvořili krásné osobní rekordy.

Za zmínku stojí např. osobní rekord Jiřího Osolsobě na 60 m (výkonem 8.19 s), Markéty Paludové na 60 m (výkonem 9.44 s), Zdeňka Cupáka na 60 m (výkonem 9.22 s), Josefa Tutka na 60 m (výkonem 9.06 s), Dominika Grepla v hodu kriketovým míčkem (výkonem 52,66 m), Pavla Jelínka v hodu kriketovým míčkem (výkonem 43,11 m), Lucie Londinové na 300 m (výkonem 49,47 s) a Davida Nohela na 300 m (výkonem 4,66 s) a další.
Nejvíce bodů pro družstvo získali tito závodníci: Eliška Zahradníčková (tř. 7. B) získala 33 bodů, Jiří Osolsobě (tř. 7. B) získal 29 bodů, Viktor Grén (tř. 7. A) získal 26 bodů, Lucie Londinová (tř. 6. B) získal 22 bodů, David Nohel (tř. 6. A) získal 20,5 bodů, Dominik Grepl (tř. 6. B) získal 16 bodů, Kristýna Štofková (tř. 6. A) získala 16 bodů, Iveta Štursová (tř. 6. A)získal 7 bodů, Adéla Matalová (tř. 7. B) získala 6,5 bodů, Tereza Hribíková (tř. 6. A) získala 6,5 bodů, Josef Tutko (tř. 6. B) získal 2 body, Pavel Jelínek (tř. 7. B) získal 2 body, Michal Janás (tř. 6. B) získal 2 body, Ondřej Bittner (tř. 7. B) získal 2 body, David Horáček (tř. 6. B) získal 1 bod a Nina Rozehnalová (tř. 5. A) získala 1. bod.
Chválím všechny závodníky jak z pátých, šestých a sedmých tříd. Konečné výsledky nám udělaly velikou radost, protože družstvo, které závodilo pod názvem ZŠ Vyškov, Letní pole A zvítězilo a vyhrálo tak Okresní přebor.
Toto družstvo bylo ve složení:
Nina Rozehnalová, Lubomír Šnajdr, David Nohel, Kristýna Štofková, Tereza Hribíková, Iveta Štursová, Petr Dohnálek, Dominik Grepl, Lucie Londinová, Josef Tutko, Pavel Vláčil, Viktor Grén, Klára Nohelová, Markéta Paludová, Markéta Urbancová, Eliška Zahradníčková, Adéla Matalová, Ondřej Bittner a  Pavel Jelínek.
Druhé družstvo pod názvem ZŠ Vyškov, Letní pole B získalo 7. místo. Družstvo ve složení: Kristýna Jabůrková, Michaela Gregušová, Natálie Nováková, Štěpán Zlatník, Lukáš Jersák, Filip Rozehnal, Lukáš Procházka, Klára Pytlová, Michal Janás, Zdeněk Cupák, David Horáček, Nikol Houšková, Tereza Chudá, Dominika Jenáčková, Natálie Kotasová, Lada Fialová, Patrik Flek a Ondřej Přibyl.

Celkové pořadí 5. ročníku Okresního přeboru smíšených družstev základních škol:
1. místo – ZŠ Vyškov, Letní pole „A“ (111 bodů dívky plus 103,5 chlapci = 214,5 bodů)
2. místo – ZŠ Vyškov, Nádražní 5 (58,5 + 137 = 195,5)
3. místo – ZŠ Vyškov, Tyršova 4 (57,5 + 57,5 = 115)
4. místo – ZŠ Rousínov (30,5 + 74 = 104,5)
5. místo – Sportovní sdružení ZŠ (94,5 + 1 = 95,5)
6. místo – ZŠ Bučovice 710 (35 + 8 = 43)
7. místo – ZŠ Vyškov, Letní pole „B“ (5 + 7 = 12)
8. místo – Aháček II (0 + 3 = 3)
Kompletní výsledky jsou vyvěšeny na
www.atletika.cz.
Všem zúčastněným gratulujeme za vzornou reprezentaci školy v atletice!!!