01.04.2014 16:09 Mistrovství ČR v krosu
Dne 29. 3. 2014 se pořádal jeden z tradičních vrcholů atletického jara v Bělé nad Radbuzou.

Očekávání, se kterým vyrážela vyškovská výprava na 400 km cestu, se nejen naplnila, ale také předčila. Vynikající ubytování, dobré jídlo, příroda, nad kterou se tajil dech, a neskutečně krásné počasí byly základem k tomu, že na mistrovský kros se z Česka sjelo snad rekordní pole závodníků. Stovky závodníků tedy soupeřily o cenné domácí tituly v krosu - atletické disciplíně, která má své charakteristická sportovní "pravidla a zákonitosti". Jedním z nich je to, že v ní nikdy nemají favorité na růžích ustláno. Ne jinak tomu bylo i v Českém lese, kde pořadatelé z AK Domažlice připravili pěknou a náročnou trať, která "objímala" zde všude přítomnou řeku Radbuzu.
Vyškovská výprava byla pojata jako sestava závodníků od přípravek až po zralé závodníky, obojího pohlaví. Nutno podotknout, že volba to byla dobrá, protože vyškovské zastoupení bylo nejen znát ve startovních listinách, ale bylo také slyšet na trati, kde o vzájemné povzbuzování rozhodně nouze nebyla.
Vyškováci patřili mezi ty, kteří se obětavým pořadatelům odměnili vynikajícími výkony, leč tentokrát vezeme domů "jen" bramborovou medaili, což při bilancování vystoupení vyškovských atletů snad ani nevadí. Žáci naší školy, kteří se zúčastnili mistrovského závodu:
Kategorie mladší žákyně, 1, 5 km
47. místo - Lucie LONDINOVÁ (tř. 6. B), 7:00 min.

Kategorie mladší žáci, 1, 5 km
4. místo (!!!) - Jiří OSOLSOBĚ (tř. 7. B), 5:28 min.

Blahopřejeme!!!