05.11.2013 13:32 Podzimní soustředění atletů v Ostružné 2013
V Ostružné se trénovalo a soutěžilo, i na zábavu se našel čas. Naše škola měla na soustředění zastoupení v těchto atletech: Lucii Londínové tř. 6. B, Jiřím Osolsobě tř. 7. B, Davidu Navrátilovi tř. 7. B, Kláře Nohelové tř. 7. A a Ladě Fialové tř. 7. A. Ostružná nezklamala. Mladí atleti se potkali s dobrým počasím, i kolektiv byl pracovitý.

Trénink, uzpůsobený podzimnímu termínu, byl rozmanitý, turistické túry vedly na Čerňavu, Šerák a Paprsek, kde se všichni těšili na oběd v podobě proslulých borůvkových knedlíků. Tak, jak bývá zvykem, celým soustředěním se táhla soutěž dvojic s charakteristickým názvem „Z kopečka do kopečka“. Zaujetí všech soutěžících bylo tou nejlepší odměnou pro čtyřčlenný trenérský doprovod. Mladí vyškovští atleti se navíc měli možnost seznámit s krajskými smíšenými reprezentačními týmy mladšího žactva, které do Ostružné zavítali v pátek 25.10.2013 na trojdenní výcvikový kemp. Rovnýma nohama tyto výběry vpadly do večerní otevřené soutěže krajských výběrů, soutěže, kde obsahovaly jak atletické disciplíny, tak prvky na zkoušku odvahy a sportovních vědomostí. … zajímavý pohled na celkové pořadí:

AK AHA Vyškov „A“
Jihomoravský kraj (součástí družstva byli žáci z naší školy - Jiří Osolsobě tř. 7. B, David Navrátil tř. 7. B a Klára Nohelová tř. 7. A)
AK AHA Vyškov „B“
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
… opravdu se vyškovákům zadařilo…

Dětem patří pochvala za nasazení, se kterým soustředění absolvovaly. Závěrečná diskotéka byla tradiční tečkou soustředění mladých vyškovských atletů.