10.10.2013 10:53 Atletická olympiáda MŠ (1.ročník)
Dne 8. 10. 2013 se ve sportovním areálu naší základní školy uskutečnil první ročník Atletické olympiády MŠ. Přihlásilo se šest mateřských škol: MŠ Hraničky, MŠ Sochorova, MŠ Havlíčkova, MŠ Rychtářov, MŠ Luleč a MŠ Puškinova. Startovala smíšená družstva, která byla složena ze tří chlapců a tří dívek bez omezení věku (mateřská škola mohla do závodu přihlásit pouze jedno družstvo). Závodilo se v osmi atletických disciplínách: skok daleký, překážková dráha, slalom, přeskoky, hod raketkou, skok z místa, hod míčkem na cíl, štafetový běh 6 x 100m.

V den závodu se družstva prezentovala od 8.00 hod. ve sportovním areálu. Paní učitelky dostaly podrobné organizační informace, tabulku s názvem mateřské školy a kartičku, která sloužila k  vyplnění u jednotlivých disciplín Atletické olympiády MŠ. Následoval slavnostní nástup mateřských škol, kde hrála znělka olympiády. Pan ředitel měl úvodní slovo, kde popřál závodníkům mnoho sportovních úspěchů a olympiádu slavnostně zahájil.O čestné kolečko s olympijskými loučemi se postarali bývalí žáci Denisa Jelínková a Pavel Dolejš. Bývalá žákyně Denisa Jelínková a současná studentka Obchodní akademie v Bučovicích – jedna z nejlepších vrhaček, oštěpařek a kladivářek z atletického klubu AK AHA Vyškov. Pavel Dolejš – nejúspěšnější a nejlepší tyčkař klubu AK AHA Vyškov a velice úspěšný vícebojař. Současný student sportovního gymnázia v Brně. Je to český reprezentant ve skoku o tyči. Účastník mnoha závodů a mezi nejvýznamnější patří reprezentační start a mistrovské závody ČR. Tito bývalí žáci zapálili olympijský oheň, který po celou dobu závodu hořel. Všechny zúčastněné mateřské školy si oběhly jedno čestné kolo s bývalými žáky a maskotem olympiády zajíčkem. Proběhla důkladná rozcvička a po ní už plnění disciplín. Sportovce hnala k lepším sportovním výkonům burácející hudba a povzbuzování fanoušků (objevila se i mexická vlna). Fantastická atmosféra, kterou ještě podpořilo výtečné počasí! Během plnění disciplín se mohli sportovci občerstvit. Po absolvování všech disciplín následovalo vystoupení žáků naší školy. Žáci 2. A připravili scénické vystoupení „PANNA A NETVOR ANEB AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ“, secvičila je paní učitelka P. Grycová. Druhé vystoupení se jmenovalo „ŽIJEME POHYBEM“ a předvedli ho žáci 6. A pod taktovkou  pana učitele A. Slezáčka. Poslední vystoupení žáků 7. a  8. ročníku byl středověký šerm pod vedením žáka M. Slavíka a pana učitele O. Bezdomnikova.

Výsledky Atletické olympiády MŠ:

1. místo – MŠ Hraničky (stejný počet bodů jako MŠ Puškinova - rozhodla rychlejší štafeta)
2. místo – MŠ Puškinova
3. místo - MŠ Havlíčkova
4. místo - MŠ Sochorova
5. místo - MŠ Luleč
6. místo- MŠ Rychtářov

Velkou radost mateřským školám udělaly medaile a věcné dárky. Doufám, že se všem závodníkům a všem účastníkům Atletická olympiáda MŠ líbila a očekáváme, že druhý ročník proběhne ve stejném duchu.

Fotografie naleznete zde http://www.zsletnipole.cz/?fotogalerie=46.

.