06.09.2013 11:22 Vyškovská míle a Velká cena města Vyškova, Běh naděje
Celkem 140 závodníků při nevyzpytatelném počasí předvádělo solidní výkony. Bohatá účast i přespolních závodníků přispěla k úrovni tradičního atletického mítinku ve Vyškově. Humanitární Běh naděje zaznamenal nárůst oproti létům předešlým. Tohle jsou hlavní znaky úterního atletického odpoledne na stadionu Za parkem ve Vyškově.

Vyškovská míle
Již 11. ročník zaznamenal solidní počty závodníků a k vidění byla spousta soubojů „tělo na tělo“, což s sebou neslo spoustu výborných výkonů. Výsledky našich žáku v závodě Vyškovská míle:
Atletická přípravka - 300m
8. místo - Michaela Gregušová tř. 5. A  - výkonem 61,63 s
Mladší žáci – 800m
1. místo - Jiří Osolsobě tř. 6. B – výkonem 2:38.29 s
Mladší žákyně – 800m
5. místo - Adéla Matalová tř. 6. B – výkonem 3:24.37 s
VC města Vyškova ve skoku vysokém
61. ročník tradiční vyškovské disciplíny provázely i vložené závody žactva. Nejlepších výsledků dosáhli:
Skok vysoký – mladší žáci
2. místo – Jiří Osolsobě tř. 6. B – výkonem 1,35 cm
Skok vysoký – starší žákyně
1. místo -  Alexandra Vernerová tř. 7. A – výkonem 1,35 cm
Skok Vysoký mladší žákyně:
1. místo -  Anísa Filali tř. 7. A – výkonem 1,40 cm
2. místo -  Eliška Zahradníčková tř. 6. B – výkonem 1,40 cm
Běh naděje
Organizátory potěšil počet účastníků Běhu naděje (163) i vybraná částka na konto Ligy proti rakovině 4.807,- Kč. Poděkování zaslouží všichni, kteří přispěli finanční částkou a kteří nastoupili na start tohoto nesoutěžního běhu. Slavnostní start provedl radní města Vyškova Ing. Jiří Piňos. V cíli čekala každého účastníka symbolická sladká odměna. Přehled o využití prostředků získaných veřejnou sbírkou Běhu naděje je podrobně zpracován na www.behnadeje.cz .
Atletický mítink, skládající se z tradičních atletických disciplín, oslovil i řadu malých adeptů atletiky. Nezbývá, než si přát, aby děti trávily stále více času se sportem, atletický mítink byl pro to jedinečnou příležitostí!
Výsledky najdete na www.atletika.cz