20.06.2013 10:23 Nanukový pětiboj mladšího žactva – VC ZŠ Vyškov, Letní pole
Dne 18. 5. 2013 se uskutečnil Naukový pětiboj – VC ZŠ Vyškov, Letní pole na stadionu Za parkem ve Vyškově. Celým pětibojem nás provázelo tropické počasí, které ubíralo závodníkům síly. Pětiboj je velice všestranná záležitost, protože vás čeká pět disciplín v jednom dopoledni.

Naukový pětiboj měl tyto disciplíny: 60 m. př., 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem a závěrečný vytrvalostní běh na 800 m. Soutěž mladších žákyň vyhrála Anísa Filali z tř. 7. A (celkem 2423 bodů), když její nejsilnější disciplínou se stal sprint na 60 m (8,84 s./608 bodů). Třetí místo obsadila Eliška Zahradníčková z  tř. 6. B. Soutěžilo celkem 21 závodnic.

Pořadí:
1. Anísa Filali - 2423 bodů  - ZŠ Vyškov, Letní pole
2. Lucie Macháňová - 2295 bodů – ZŠ Vyškov, Purkyňova
3. Eliška Zahradníčková- 1722 bodů – ZŠ Vyškov, Letní pole

Soutěž mladších žáků řešila napínavou tajenku o celkového vítěze do běhu na 800 m, kde o svém prvenství nenechal nikoho na pochybách Jiří Osolsobě z tř. 6. B (celkem 1517 bodů). David Navrátil z tř. 6. B (celkově 2.) na „půlce“ bojoval, na absolutního vítěze to však nestačilo. Třetí místo obsadil Dominik Grepl z tř. 5. B. Soutěžilo celkem 23 závodníků.

Pořadí:
1. Jiří Osolsobě 1517 bodů - ZŠ Vyškov, Letní pole
2. David Navrátil 1376 bodů - ZŠ Vyškov, Letní pole
3. Dominik Grepl 1219 bodů - ZŠ Vyškov, Letní pole

Velikou pochvalu si zaslouží startující páťáci jmenovitě: David Nohel, Kristýna Štofková, Dominik Grepl a Lucie Londinová. Odměnou všem závodníkům byly pěkné medaile, poháry prvním třem vícebojařkám a vícebojařům a drobné věcné ceny všem jako památka na vícebojařské klání. Pořadatelé z AK AHA Vyškov ve spolupráci s ZŠ Vyškov, Letní pole byly odměněni solidními výkony všech soutěžících.

Všem závodníkům gratulujeme!!!

Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz