GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

03.06.2013 14:46 OVOV – Okresní kolo
Dne 29. 5. 2013 se uskutečnilo Okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola se poprvé zúčastnila tohoto okresního kola, které se pořádalo v Bučovicích. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj. Záštitu nad celým projektem má Robert Znělík a Roman Šebrle (dva olympijští vítězi v desetiboji), ale okresní kolo zaštiťovala Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996).

Do okresního kola byly vybrány tyto disciplíny – 60 m, hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2. min), nebo plavání (2. min), kliky (2 min.), lehy – sedy (2. min), driblování (2 min.), trojskok (tři žabáky). Velice náročné, když tyto disciplíny musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne. Do okresního kola byli vybráni tito žáci: David |Navrátil (tř. 6. B), který se probojoval do krajského kola a získal 4800b, Pavel Jelínek (tř. 6. B), který vybojoval krásné třetí místo ve své kategorii a získal 4457b, Klára Nohelová (tř. 6. A), která získala druhé místo ve své kategorii a postup do krajského kola s 4599b, Alexandra Vernerová (tř. 7. A), která se také kvalifikovala do krajského kola s 4295b, Anísa Filali (tř. 7. A), která postoupila do krajského kola s 4444b a Lukáš Adamec (tř. 7. A), který měl nejlepší výkon v disciplíně trojskok ze všech zúčastněných závodníků (760 cm) a vybojoval 4582b a Jiří Osolsobě (tř. 6. A), který svou kategorii vyhrál a probojoval se do krajského kola s 4871b. Doufám, že se nám bude takto dařit i v krajském kole 10. 6. 2013 v Břeclavi.