GDPR

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

16.05.2013 13:09 Pohár rozhlasu
Ve dnech 14 a 15. května se uskutečnila okresní kola družstev v atletice nazvaná Pohár rozhlasu. V kategorii 6. a 7. tříd naše škola vybrala ty nejlepší atletické naděje a hvězdy. Závodilo se za velice teplého a dusného počasí, které vysilovalo všechny závodníky. Družstvo dívek předvedlo atletickou smršť, protože celé Okresní kolo vyhrálo a čeká je v úterý Krajské kolo v Břeclavi.

Mezi nejlepší jednotlivce patřila Anísa Filali ze tř. 7. A, protože zvítězila ve skoku dalekém a získala druhé místo na 60 m. Dále Alexandra Vernerová ze tř. 7. A, která výkonem 140 cm byla ve skoku vysokém na třetím místě. Družstvo chlapců skončilo na pěkném pátém místě. Za zmínku stojí výkon Lukáše Adamce ze tř. 7. A, který si udělal osobní rekord ve skoku vysokém výkonem 160 cm.

Ve starší kategorii si vedli lépe chlapci, kteří skončili těsně na druhém místě a děvčata pátá, vždy z deseti přihlášených škol. Všichni závodníci se snažili podat svá maxima a přispět k úspěchu našich družstev. Nejlepší jednotlivá umístění měli Teresa Poučová 2. místo skok vysoký ve svém osobním rekordu 145 cm, Jacob Gryc suverénní 1. místo ve sprintu na 60 m, Nikolas Dzurňák 2. místo vrh koulí. Největší „srdcař“ celého týmu byl Jakub Nociar, který skončil těsně pod stupni vítězů. Jakub i přes nevýhodu v nasazení do disciplín, kdy po výborném běhu na 1500m hned následně dokázal zlepšit svůj osobní rekord ve skoku dalekém.

Všem účastníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!