18.02.2009 20:28 Sdílení dobrých praxí
Na naši školu zavítalo 17.února 2009 patnáct pedagogů z deseti základních škol Jihomoravského kraje. A důvod? (pokračujte kliknutím na "více")

Od roku 2007 se naše škola jako jediná na Vyškovsku podílí na realizaci projektu SSŠ Brno pod názvem Cesty mezi školami.
V první fázi projektu prošel pedagogický sbor školením a semináři v nejrůznějších oblastech pedagogické praxe - např. sebehodnocení, klima ve třídě, zásady tvořivé školy, PC dovednosti, týmová spolupráce apod.
Ve školním roce 2008-09 projekt pokračuje druhou fází, ryze praktickou, nazvanou Sdílení dobrých praxí. Pedagogové z různých škol se navzájem navštěvují ve vyučovacích hodinách, předávají si zkušenosti a dobré nápady. Při té příležitosti se seznamují s atmosférou, pravidly i školním vzdělávacím programem dané školy. Pro pedagoga není nic přínosnějšího, než shlédnout vyučovací hodiny svého kolegy, prodiskutovat vzniklé situace, srovnávat.
17. únor 2009 byl dnem, kdy své pedagogické zkušenosti předávalo třináct našich pedagogů. Ukázkovým hodinám na I. i II. stupni předcházela beseda s vedením školy o jejím zaměření, prioritách i plánech. V závěru nechyběla ani diskuse pedagogů o formách a metodách práce v ukázkových hodinách. Den byl náročný, ale přínosný pro obě strany. Poděkování patří všem pedagogům, kteří se do projektu aktivně zapojili, neboť hospitující učitelé odjížděli spokojeni a se spoustou dobrých nápadů.