15.03.2013 13:56 V úterý 12.3.2013 žáci 5.A navštívili výstavu Vyškovsko a Velká Morava
Výstava je instalována ve zdejším muzeu a to u příležitosti 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje. Jde o připomenutí existence významného státního útvaru na našem území, i když jeho existence trvala relativně krátkou dobu – necelých 100 let. Páťáci, v doprovodu Mgr. Horákové, si vyslechli, jaký význam měla tato událost a seznámili se s historií a nejnovějšími poznatky o Velkomoravské říši.

Žáky zaujaly především nálezy - předměty objevené na okrese Vyškov na jednotlivých nalezištích. Šlo o různé zbraně, nože, hroty kopí, hliněné nádoby a věci, které se v této době běžně používaly. Všichni si pozorně všímali i dokonale zrekonstruovaných hrobů s kosterními pozůstatky. Každý z žáků si pak vlastnoručně vyrobil zdobený gombík, který si odnesl jako upomínku s sebou domů.