29.09.2011 11:31 Výstavka prací na téma „ Sport a přírodní vědy v životě naší školy“ v KKD Vyškov.
V době od 1. do 14. října 2011 mohou zájemci o dění v naší škole navštívit výstavku prací žáků s názvem „ Sport a přírodní vědy v životě školy “ ve 2. p. Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově. Žáci téma sportu a přírodních věd zpracovali se svými pedagogy z různých pohledů a v různých předmětech – malovali, kreslili, rýmovali, překládali do němčiny…V keramickém kroužku vyrobili symboly podzimu, jimiž vyzdobili své práce.

Proč právě sport a přírodní vědy jsou ústředním motivem výstavky?

Naše škola disponuje rozsáhlým sportovním areálem a dvěma tělocvičnami, spolupracuje dlouhodobě s významnými sportovními organizacemi ve Vyškově. V oblasti tělesné výchovy se zaměřuje především na atletiku, od r. 2003 je škola zařazena do sítě ZŠ s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Žáci, kteří mají sport rádi, mohou mimo povinné hodiny tělesné výchovy navštěvovat i atletickou abecedu, sportovní pohybové hry a další atletické tréninky přímo ve škole. Žáci se zájmem o přírodní vědy, navštěvují od 6. ročníku ekologický seminář, starají se o zvířátka v naší mini ZOO, a v 6. - 9. ročníku jezdí se svými pedagogy na přírodovědné vzdělávací pobyty.