27.09.2010 08:02 Mladší žáci AHA Vyškov mistry Jihomoravského kraje.
Dne 23.9. 2010 se na stadionu v Blansku odehrál souboj o přeborníky Jihomoravského kraje v družstvech mladšího žactva. Atletický klub AHA Vyškov byl zastoupen mnoha žáky ze ZŠ Vyškov, Letní pole. Soutěžilo jak družstvo dívek, tak i družstvo hochů. Kolektivní výkon opřený o výrazné individuální výkony jednotlivců přinesl hochům celkové vítězství a další postup na Mistrovství Moravy a Slezska 3.října v Hodoníně.

Opět zabral Jacob Gryc (tř. 7.A), ten zvítězil jak v běhu na 60m tak v běhu na 150m (8,09 s. a 19,94 s.) a přidal druhé místo ve skoku dalekém výkonem 4,53 m. Statečné výkony předvedl také Libor Přikryl ze tř. 8.B (60m př. 12,55 s. 7. místo; koule 9,12 m 5. místo a kriket 47,67 m 4. místo!). V dálce byl 6. Petr Muzikant (tř. 7.A) za 4,15 m.. Závěrečné štafety (3 štafety AHA Vyškov) stvrdily vynikající úspěch mladých vyškovských atletů!

Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:

AHA Vyškov 164 bodů

BYAC Brno 151 bodů

AK Hodonín 97 bodů

TJ Lokomotiva Břeclav 97 bodů

AC Moravská Slavia Brno 74 bodů

VSK Univerzita Brno 40 bodů

Kolektivní výkon dívek.

To, že děvčata nezaznamenala ani jedno vítězství v disciplíně patrně rozhodlo o tom, že dívkám uniklo medailové umístění.

Třetí místo a 8 bodů pro kolektiv získala Tereza Poučová (tř. 7.A) ve skoku vysokém za 1,40 m.  Dalších 5 bodů získala ve skoku dalekém za 4,08 m. Kvalitní výkony svých klubových kolegyň, znamenaly pro družstvo 4. místo, děvčata zůstala bohužel krůček od medailového umístění.

Pořadí Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:

JAC Brno 140 bodů

TJ Lokomotiva Břeclav 136,5 bodu