13.09.2010 08:39 4.září přivítal Vyškov nejlepší české atlety, aneb Svátek atletiky ve Vyškově
Svátek atletiky začal 4. záři na atletickém stadionu za parkem. Zde se konalo Mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice. Velkolepá akce, která ve Vyškově a okolí nemá obdoby. České atletické hvězdy minulosti i současnosti zavítaly v sobotu 4. září 2010 do Vyškova.

Start Mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice byl zahájen slavnostním přivítáním předsedou Českého atletického svazu. Zaplněná tribuna viděla nejlepší atlety a atletky, jak bojují o mistrovské tituly a tím pádem o nejlepší atletické kluby v ČR. V dresech svých družstev se představily Zuzana Hejnová, Lucie Škrobáková, Denisa Rosolová, Lenka Masná, Iva Straková, ale také z mnohých zahraničních posil také 4. půlkařku z nedávného ME v Barceloně Lucii Klocovou. U mužů výškaři Bába, Ton či světoví oštěpaři, svěřenci Jana Železného, Veselý a Vadlejch, ale také nejlepšího překážkáře na 110m Svobodu, mílaře Holušu, ale také světového rekordmana Romana Šebrleho. Skvělá kulisa diváků a nádherná atletická podívaná. Přesto hlavní hvězda vyškovského šampionátu se jmenovala Roman Šebrle! Roman se vyškovským divákům odvděčit startem v jedné technické disciplíně - vrhu koulí. Naplánovaná byla i  autogramiáda českých atletických hvězd na čele s Jarmilou Kratochvílovou, Šárkou Kašpárkovou, Tomášem Dvořákem a Romanem Šebrlem. Do programu byl zařazen i dětský atletický osmiboj a dětská smíšená štafeta na 8 x 100m.

Významnou pomoc, při pořádání Mistrovství České republiky družstev v atletice mužů a žen sehrála škola se sportovním zaměřením- ZŠ Vyškov, Letní pole. Žáci a učitelé se aktivně zapojili na přípravy Mistrovství. Pan ředitel ZŠ Vyškov, Letní pole se stal čestným hostem Mistrovství a při slavnostním ceremoniálu předával ceny nejlepším sportovcům. Na stadionu pak žáci fungovali, jako košíkářská četa, technická četa, spojky mezi různými sektory a pomocníci všeho druhu. Někteří učitelé, pak zajišťovali hladký průběh závodů, jako rozhodčí. Všem patří velký dík!!!!!!!!!!

Vítězové mistrovských titulů u mužů byl klub AK Kroměříž a u žen USK Praha.

Organizátorům, sponzorům, ZŠ Vyškov Letní pole a AK AHA Vyškov děkujeme za skvěle připravené atletické Mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice!!!!!!!!!!!!!