14.06.2010 11:30 ZŠ Vyškov, Letní pole vítězi Okresního přeboru
Velice těsné bylo rozuzlení tajenky, kdo bude vítězem Okresního přeboru smíšených družstev mladšího žactva ZŠ. Rozhodovalo se až ve štafetách. Vydařená premiéra – ZŠ Vyškov, Letní pole vítězi!

Dvojkolová soutěž premiérového ročníku Krajského přeboru družstev mladšího žactva skupina C - Okresní přebor smíšených družstev mladšího žactva ZŠ se dočkala rozluštění tajenky. Urputná klání, která proběhla na stadionu Za parkem potěšila především organizátory, protože tato soutěž se nerodila vůbec lehce. Řídící soutěže Roman Weiter dokázal dát dohromady startovní pole 9 týmů, z nichž sedm týmů zastupovali základní školy a soutěžili o titul Okresního přeborníka.

Po prvním kole soutěže se zdálo, že vedoucí tým ZŠ Vyškov, Tyršova 4 nemůže nic zastavit za jejich vítězným tažením. Ejhle, před závěrečnými štafetami přišla ze závodní kanceláře zpráva, že stav je velice vyrovnaný a každý bodík ve štafetách rozhodne. Ano, bylo tomu tak. Ohromným nasazením, které předvedl tým ZŠ Vyškov, Letní pole „A“, se podařilo téměř nemožné - vítězství si odnáší „A“ tým ZŠ Vyškov, Letní pole. Druhé místo nakonec vyválčili nenápadní ale o to výkonnější děti ze ZŠ Komenského, Rousínov a třetí místo patří favorizovanému týmu ZŠ Tyršova, Vyškov.

Kromě týmového nasazení byli k vidění i kvalitní individuální výkony jednotlivců. Jacob Gryc zvítězil v běhu na 60 m časem 7,85 s.a přidal prvenství v dálce za 4,78 m. Družstvo ZŠ Vyškov, Letní pole tvořili: Dominika Pernicová, Lucie Kupčíková, Tomáš Ryba, Jindřich Fiala, Denisa Jelínková, Jakub Nociar, David Istenčin, Jana Vincourová, Robin Melko, Jan Fellinghauer, Martin Voborný, Petr Muzikant, Tereza Dostálová, Gabriela Šmoldasová, Patrik Přikryl, Libor Přikryl, David Kromer, Teresa Poučová, Kateřina Musilová, Denisa Vlašínová a  Jitka Michálková.

Celkové pořadí:

1.       ZŠ Vyškov, Letní pole „A“ - 12 hlavních bodů/379,5 pomocných bodů