11.05.2010 16:00 Zachránci na ZŠ Letní pole – 2.místo v soutěži
V pátek 7.5. 2010 se uskutečnilo okresní kolo soutěže hlídek „Mladých zdravotníků.“Z naší školy se zúčastnilo 10 žáků.

I.stupeň reprezentovali- Robin Liška, Kateřina Studničná, Adéla Matušková, Michaela Konopková, Pavla Pernicová. II.stupeň - Jana Vincourová, Lucie Kupčíková, Nikola Rothkögelová, Kristýna Šperková, Denisa Vlašinová.

Družstvo 1.stupně obsadilo páté místo v konkurenci 10 hlídek a družstvo 2.stupně dosáhlo až na krásné 2.místo. Mladí zdravotníci soutěžili na stanovištích, kde ošetřovali různá modelová zranění, včetně záchrany životních funkcí. Do soutěže též patřila teoretická část – poznávání bylin,dopravní znalosti a historie ČČK. I zde měly úspěch žákyně 2.stupně, získaly 3.místo.

Všem zdravotníkům gratulujeme k úspěchu, ale hlavně si velmi vážíme jejich ochoty pomáhat druhým v nouzi. Jejich zodpovědná příprava možná někdy pomůže zachránit i lidský život a proto si zaslouží naše uznání.

Mgr. Jitka Piňosová, zdravotník školy