16.04.2010 09:03 Celoškolní projekt- Týden pro Zemi
22. duben jako Den Země si letos lidé na celém světě připomínají již po čtyřicáté. Tradici oslav zahájili v roce 1970 američtí studenti a od roku 1990 na ní navázala i Česká republika. V týdnu okolo tohoto data se po celé zemi konají nejrůznější akce. V naší škole proběhne tradiční akce Týden pro Zemi od 19.4. do 23.4.2009.

Tento týdenní projekt je zaměřený na aktuální environmentální témata včetně globálních problémů lidstva. Projekt sestává  z naučných stezek pro MŠ a děti I. st. (19.-21.4.) a projektového dne pro všechny žáky školy, jehož tématem jsou letos „Domácí mazlíčci.“ V pracovních dílnách budou žáci zpracovávat z různých úhlů pohledu dané téma, které pak budou vzájemně prezentovat. Projekt nemá formu soutěže, cílem je zamyslet se nad daným tématem a utvořit si na něj vlastní názor, který je následně žák schopen obhájit .