28.03.2010 14:10 Školní mléko - změna distribuce, Ovoce do škol
Od dubna 2010 dochází ke změně způsobu distribuce dotovaných mléčných výrobků. Žáci 1. stupně budou mít navíc možnost odebírat ovoce v rámci projektu "Ovoce do škol".

Distribuce dotovaných mléčných výrobků, ovoce (zdarma) a dalších výrobků bude probíhat prostřednictvím výdejního automatu. Zahájení distribuce předpokládáme v první polovině dubna 2010.

Provozovatelem distribuce ("dodavatelem") je bude firma COME automaty s.r.o. O automat se bude starat dodavatel - zajišťuje doplňování výrobků, případné opravy atd.

- Automat je chlazený, teplota uvnitř automatu se pohybuje v rozmezí 4 – 8°C. Výrobky jsou v něm bezpečně uskladněny.
- Všechny automaty v České republice jsou mezi sebou on-line propojeny a eviduje se veškerý výdej pro potřeby SZIF, nároky na dotované výrobky a stav dobíjitelného kreditu.
- V automatu se neplatí penězi, používají se tzv. mléčné kreditky, které mohou rodiče svému dítěti nabít libovolnou částkou. Tyto kreditky jsou vydávány zdarma ve škole (ve školní jídelně). Mléčnou kreditku nelze dobít ve škole.

Mléčnou kreditku lze dobít:
- prostřednictvím internetového bankovnictví
- platebním příkazem podaným ve své bance
- poštovní poukázkou A (na účet) na kterékoli České poště
- Číslo účtu pro zasílání plateb: 501 501 77 99/5500
- Variabilní symbol: celé číslo mléčné kreditky, které je na ní vytištěno
- POZOR! Při nesprávně uvedeném nebo chybějícím variabilním symbolu nebude platba přiřazena!
- POZOR! Při platbě u přepážky v Raiffeisenbank zaplatíte za vklad poplatek ve výši 55,- Kč a kredity se nepřipisují automaticky, nýbrž manuálně cca jednou týdně.
- POZOR! Při platbě na poště poštovní poukázkou A stačí vyplnit pouze číslo účtu a variabilní symbol. Pole "Adresa majitele účtu" je pole nepovinné, a tudíž není třeba jej vyplnit.
- Ztracené nebo poškození kreditky se vyměňují za nové a vydává je pracovník ve škole. Kredit ze starých kreditek lze převést na nové karty.
- Požadavky na převedení kreditu, dohledání případných plateb a ztráty hesla se píší na email karty@come.cz.
- Rodiče mají možnost sledovat, povolovat či omezovat výběry dětí z automatu na internetovém portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka".

- Doporučujeme, aby rodiče provedli na portále automaty.come.cz v sekci "Mléčná kreditka" téz změnu hesla.

V automatu je dodáváno mléko a mléčné výrobky výhradně od dodavatele Mlékárna Kunín a.s.- neochucené čerstvé mléko, ochucené mléko, smetanové jogurty, jiné výrobky zdravé výživy dle aktuální nabídky, např. cereální tyčinky, nápoje. Rodiče mají možnost výběr určitých výrobků omezit.

Informace k výdeji ovoce
 - Evropská unie a Česká republika plně dotují ovoce a zeleninu všem žákům 1. – 5. tříd základních škol.
- Předpokládáme, že ve školním roce budou moci žáci odebírat 3x - 4x měsíčně (od září 2010 pak 1x měsíčně).
- Výdej bude probíhat pomocí "Mléčné kreditky". Při odběru ovoce se "kreditkou" žáci pouze identifikují, ovoce je zdarma.
- Dle nařízení vlády se má v projektu nabízet ovoce a zelenina, která z 25% může být v podobě šťáv. Bude se jednat o nakrájené nebo menší celokusové ovoce a zeleninu v podobě ovocných salátů, vše v průhledném plastovém kelímku. Dále se bude jednat o 100% ovocno – zeleninové šťávy – například KUBÍK, apod.
- Odpovědnost za čerstvost zboží nese dodavatel (firma COME - automaty s.r.o.)

Další informace naleznete zde:

Letáky naleznete zde:

Mléko do škol

Kontakty
Koordinátorka projektu: Renáta Prekopová, Email: prekopova@come.cz, Telefon: 724 125 763
Provozovatel distribuce: COME – automaty s.r.o., Rolnická 1551/146, 747 05 Opava
Tel. / fax: 553 731 920, Email: obchod@come.cz
VSTUP NA PORTÁL pro rodiče a školy: https://automaty.come.cz/