08.10.2020 17:40 Projektový den žáků 8.A
Žáci 8.A se 8.10.2020 zúčastnili projektového dne mimo školu ve Sportovní stáji TIME OUT, z.s. Navštívili koně poprvé, takže jejich program „Kůň jako živočišný druh“ byl zaměřen na seznámení se s tímto domácím a sportovním zvířetem.

Jejich program se zabýval popisem částí koňského těla, stavbou a tvarem hlavy, způsobem pohybu koně - nohosledem, mimikou koně, základními vědomostmi o způsobu chovu, krmení a zacházení s koněm, rozpoznáním signálů, když koni není dobře, periferním viděním s ohledem na bezpečný pohyb kolem koně. Žáci se také zamýšleli nad všemi možnostmi využití koně pro člověka. Rozvinuli debatu nad právy koně v soužití s člověkem. Ve videoprojekci se seznámili s jednotlivými disciplínami jezdeckého sportu. I žákům 8. ročníku byla nabídnuta možnost svezení na koni. Prosluněný den se vydařil.