08.10.2020 17:50 Předběžné informace o opatřeních platných od 12. 10. 2020
Z důvodu velmi rychle rostoucím číslům pozitivně testovaných na koronavirus a především kvůli rychle se zvyšujícím vážným průběhům této nemoci ohlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula výrazné zpřísnění současných opatření. Až na výjimky budou platit od 12. října do 23. října. Naší školy se týkají tato opatření:

Mateřské školy
• Nic se nemění, zůstávají v provozu podle dosavadního režimu.

1. stupeň základních škol
• Nic se nemění, zůstávají v provozu podle dosavadního režimu.

Školní družina zůstává v provozu.

Zájmové kroužky školního klubu přeruší provoz.

2. stupeň základních škol
• Týdenní střídání prezenční a distanční výuky jednotlivých tříd. Příklad: třída 6. A chodí do školy, třída 6. B má distanční výuku. Druhý týden se to otočí.

• Ruší se veškeré sportovní aktivity, profesionální i volnočasové.
• Sportoviště školy budou uzavřena.

Informace o organizaci výuky na 2. stupni ZŠ od 12.10.2020 obdrží žáci a rodiče od třídních učitelů v průběhu pátku, případné zpřesnění pak v následujících dnech.
Pro třídy, které budou doma na distanční výuce, se bude kombinovat on-line výuka přes MS Teams s vypracováváním domácích úkolů.
Žáci jsou povinni se distančním způsobem vzdělávat.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr Plaga tzv. covidové prázdniny. Spojí se tak s tzv. podzimními prázdninami, která jsou podle harmonogramu na 29. a 30. října. Platit budou pro všechny žáky a studenty. Podzimní prázdniny tak potrvají celý týden.

.