05.10.2020 10:42 Projektový den žáků 9. ročníku
Ani ranní déšť neodradil mladé přírodovědce z 9.A dne 1.10 2020 v jejich práci a bádání. Zúčastnili se přírodovědného praktika v terénu v rámci projektu „Podpora gramotností a inkluze na ZŠ a MŠ Letní pole II“. Strávili dopoledne v Jezdecké sportovní stáji TIME OUT v Nových Hvězdlicích, pod vedením hipologického odborníka. Práce probíhala podle přesně stanoveného harmonogramu. Žáci se věnovali projektu „Kůň a jeho přínos pro člověka“ a plnili konkrétní úkoly.

Vyvozovali znaky domestikace u tohoto živočišného druhu, znaky šlechtění koní, nároky na ustájení. Uvědomili si potřeby koně a základy péče o něj, objasnili si základní hipologické termíny, zabývali se chováním koní, jejich zlozvyky i důvody jejich vzniku. Popisovali kostru koně s přihlédnutím k fylogenetickému vývoji od třetihor. Zabývali se projevy nemocí u koní, uvědomili si význam koně jako možnost léčby lidí formou hiporehabilitace. Prohlédli si a popsali podkovu, objasnili si ortopedické podkování a jeho význam. Vyslechli si i pár skutečných zážitků s koňmi.
Program byl doplněn i videoprojekcí. Na základě získaných vědomostí pak účastníci vypracovávali úkoly formou PL. Na závěr si i několik odvážlivců vyzkoušelo „pohled na svět z koňského hřbetu“.  I počasí se umoudřilo, takže se den vydařil.

Fotografie naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/?fotogalerie=199