29.06.2020 09:02 Starší žactvo ve Vyškově
Druhé kolo soutěží družstev bývá zpravidla stěžejní z hlediska potvrzení postupových nadějí či potvrzení definitivní postupové beznaděje. Ne jinak tomu bylo za parkem 13. 6. 2020 ve Vyškově.

Atletickému utkání družstev přálo počasí – teplo až dusno, téměř bezvětří a žádný déšť. Tohle počasí přálo atletice – dokázali toho využít závodníci k celé řadě osobních rekordů. Družstvo starších žáků potvrdilo svoje kvality a jasně všechny soupeře porazilo. Velikou zásluhu na skvělém výsledku měli žáci naší školy: Vojtěch Ambros, Ondřej Ambros, Sebastian Drlík a Adam Šafář. U dívek byla situace jiná, protože družstvo starších žákyň obsadilo sedmé nepostupové místo. Závodnice z naší školy:  Lucie Křetinská, Michaela Zdražilová a Karolína Diasová.  O všem se tedy rozhodne v Břeclavi v sobotu 20. června 2020. Prvních pět družstev postupuje do semifinále Mistroství Moravy a Slezska družstev starších žáků a starších žákyň. To se uskuteční v září v Olomouci.
Hod oštěpem 600 g, žáci:
5. místo – Sebastian DRLÍK, 34,51 m
Vrh koulí 4 kg, žáci:
5. místo – Sebastian DRLÍK, 9,52 m
Štafeta 4 x 60 m, žáci:
6. místo – AHA Vyškov (Jan KOUTNÝ, Ondřej AMBROS, Vojtěch AMBROS, Vojtěch PŘIKRYL), 33,42 min.
Běh na 1500 m, žákyně:
6. místo – Karolína DIASOVÁ, 6:26,52 min.
Kompletní výsledky najdete na: