11.03.2020 14:13 Informace k vydávání Žádosti o ošetřovné (Aktualizováno)

1.4.2020

Pro aktuální informace sledujte webové stránky ČSSZ: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

12.2.2020

Vážení rodiče,

vyplněné tiskopisy "Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)" si můžete vyzvednout v kanceláři školy dnes do 16.00 h, ve čtvrtek 12.3.2020 od 8.00 do 12.00 h a v pátek 13.3.2020 od 8.00 do 12.00 h. Preferujeme ale zaslání potvrzené žádosti na e-mail. Toto lze po telefonické domluvě (517 325 620, 517 325 623). Pro výplatu dávky si pak formulář vytisknetete, dovyplníte všechny potřebné údaje, podepíšete a předáte zaměstnavateli.

Dle aktuální informace z České zprávy sociálního zabezpečení je počátek běhu podpůrčí doby stanoven zákonem od prvého dne potřeby ošetřování nebo péče, tj. od prvého dne uzavření školského zařízení (tj. od 11.3.2020).

Akt. 12. 3. 2020
Dle výkladu MPSV ze dne 11. 3. 2020 (uveřejněno v podvečerních hodinách na webu MPSV) týkajícího se počátku běhu podpůrčí doby u ošetřovného v případě uzavření školy bude počátek běhu podpůrčí doby vázán na termín, který si rodič po uzavření školy individuálně určí. Běh podpůrčí doby pak již nelze přerušit.
Doporučený postup pro podání žádosti o ošetřovné (aktualizované znění) naleznete zde: http://www.zsletnipole.cz/download/1584013949.pdf

Situace se stále vyvíjí, informace se mění, doplňují, proto je vhodné sledovat aktuální a aktualizované zdroje validních informací - webové stránky MZ ČR, MŠMT ČR, KHS, SZÚ, případně i webové stránky školy.

.