28.02.2020 10:19 Projekt „ABECEDA PENĚZ“ v naší škole
Ve čtvrtek 27.2. 2020 navštívili žáci 4.A a 4.B v rámci projektu „Abeceda peněz“ prostory České spořitelny ve Vyškově. Seznámili se s provozem spořitelny - s funkcí bankomatu /výběry a vklady peněz, platební karta/, provozem na pokladně /viděli na vlastní oči, jak vypadá jeden milion korun v bankovkách/ a také navštívili prostory na úschovu cenností, kam se každý hned tak nedostane.

Žáci si vyzkoušeli, které mince a bankovky používáme, co jsou příjmy a výdaje, co je to rozpočet a v neposlední řadě i jak podnikat či jak založit prosperující firmu. Sami si pak vytvořili vlastní firmu v čele s finančním ředitelem, s mluvčí firmy a utvořili si svůj první plán podnikání. Přejeme jim, ať se jim realizaci celého projektu vydaří.