11.02.2020 17:19 Zeměpisná olympiáda – školní kolo 2020
V úterý 4. 2. 2020 se uskutečnilo školní kolo v zeměpisné olympiádě. Olympiáda byla rozdělena do tří skupin podle ročníků (na šesté třídy – skupina A, sedmé třídy – skupina B a v poslední skupině byly dohromady ročníky osmých a devátých tříd – skupina C). Pracovalo se s praktickými (s atlasem), tak i teoretickými vědomostmi. Zadání olympiády bylo těžké a mělo prověřit zeměpisné znalosti a dovednosti. Jak to tedy dopadlo?

V kategorii A – 6. tříd -  vyhrál Jan Stanislav (tř. 6. A), druhé místo získal Michal Nejedlík ( tř. 6. A) a třetí místo obsadila Karin Tutková (ze tř. 6. B).

V kategorii B – 7. třídvyhrála Jasmína Bártová, druhé místo získala Barbora Ševčíková a třetí místo obsadila Ema Nezdařilová (všichni jsou ze tř. 7. A).

V kategorii C – 8. a 9. třídbyl vítěz Václav Hanulík  (tř. 9. A). Druhé místo obsadila Kristýna Kolísková (tř. 9. B) a třetí místo získala Erdenebayar Khuslensolongo (tř. 9. B).