09.12.2019 13:16 Okrsková kola ve florbalu 2019
Ve středu 4.12. 2019 se konalo okrskové kolo ve florbalu starších žákyň na ZŠ v Drnovicích. Turnaj se hrál systémem každý s každým. Do turnaje jsme vstupovali s ambicemi, alespoň nějaký zápas vyhrát a předvést, že i školy, které nemají soutěžní hráčky florbalu mohou předvádět dobrou hru.

Po prvních dvou nepodařených zápasech, jsme šli na rozhodující utkání se ZŠ Nádražní, které se nám povedlo a vyhráli jsme jej přesvědčivě 5:1. Na základě tohoto výsledku jsme skončili celkově na 4 místě.

Děvčata si zaslouží pochvalu za odpovědný přístup, sportovní chování a nasazení v celém turnaji, i když se vždy nedařilo, tak děvčata zápasy tzv. nezabalila. K našim nejlepším hráčkám patřila L. Křetínská z 8.A, E. Olejníčková a Barbora Žaludová z 9.A. V brance nás v rozhodujícím zápase podržela Amálie Ilgnerová (9.B). Dále nás reprezentovali S. Gregušová, S. Hanulíková 9.A, V. Matzová, P. Veselá a N. Konupková (9.B) a M. Zdražilová (8.A). Děkujeme za předvedenou hru a snad budeme mít v dalších soutěžích více štěstí ve hře, protože děvčata by si za předvedenou hru a nasazení zasloužila vyšší umístění.
Minulý pátek 6. 12. 2019  se družstvo starších žáků (roč. 8. – 9.) zúčastnilo Okrskového kola ve florbalu na ZŠ Purkyňova. Na turnaj jsme vyrazili v pohodové a bojovné náladě. Hned první zápas byl pro nás velice těžký. Nastoupili jsme proti domácímu družstvu ze ZŠ Purkyňova. Celý zápas jsme makali na plné obrátky, ale nakonec jsme byli poraženi. Jako druhý zápas nás čekalo družstvo z Gymnázia Vyškov. Dlouho jsme si nemohli najít tu pravou střeleckou pozici a šanci. Naše družstvo v prvním poločasu vedlo, ale bohužel jsme toto chudé vedení neudrželi a prohráli jsme. V tabulce jsme obsadili třetí místo a čekal nás poslední zápas. Proti nám nastoupilo družstvo ze ZŠ Ivanovice. Všichni naši hráči hráli srdíčkem a bojovně. Zvítězili jsme a získali páté místo v okrsku bez postupu do okresního kola. Velice bych pochválil Lukáše Němce (ze tř. 9. A), který jako brankář chytal celý turnaj na výbornou. Sestava družstva: Patrik Šášek, Lukáš Süsser, David Šmíd, Vojtěch Pechmann, Tomáš Bednařík (všichni ze 8. A), Daniel Gryc, Václav Hanulík, Patrik Bednář (všichni z 9. A) a Antonín Vrána (tř. 9. B).

Blahopřejeme a chválíme za vzornou reprezentaci školy!!!