06.12.2019 13:12 Okresní přebor škol v šachu
V pátek 29. listopadu se konal Okresní přebor škol v šachu. V kategorii Z1 (žáci 1. - 5. tříd ZŠ) se utkalo celkem 11 čtyřčlenných týmů z 8 škol.Odehrálo se 7 kol a pro celkové hodnocení družstev se sčítaly výsledky na jednotlivých šachovnicích.

Naše družstvo 3x vyhrálo (nad ZŠ Rousínov, ZŠ Na Vyhlídce a ZŠ Tyršova A) a 3x prohrálo (se ZŠ Purkyňova A, ZŠ Brankovice a ZŠ Morávkova A).
     Kluci statečně bojovali, získali celkem 12 bodů a skončili celkově na 5. místě. O lepší umístění je připravil nepříznivý los. Díky němu totiž hned v 1. kole narazili na pozdější vítězný tým ZŠ Purkyňova a v průběhu turnaje se takřka vůbec neutkali se slabšími týmy z druhé půlky tabulky. Vzhledem k lichému počtu týmů měli navíc v 7. kole volný los, tudíž již nemohli přidat další bodový zisk.
    Nejvíce bodů pro družstvo získal Jakub Dvořák (2.B), který hrál na třetí šachovnici. Zbytek bodů uhráli David Jabůrek (3.A), Radim Jabůrek a Pavel Vašíček (oba z 5.A). Náhradník Karel Střelec (2.B) si zahrál ve smíšeném týmu s žáky ZŠ Nádražní.