03.05.2019 15:44 Školní kvalifikační víceboj 4. a 5. tříd 2019
Dne 30. 4. 2019 se uskutečnil ve sportovním areálu naší základní školy víceboj pro 4. a 5. ročníky. Na žáky čtvrtých a pátých tříd čekala velká porce atletiky. Tento náročný atletický závod měl napovědět všem nerozhodnutým žákům, jestli v šesté třídě budou navštěvovat sportovní skupinu se zaměřením na atletiku.

Bohužel počasí nás tentokrát nepodrželo. Ještě než závod odstartoval, tak vydatně pršelo. Rozhodnutí organizátorů bylo jednoznačné, závody budou přesunuty do tělocvičen. Sprint na 60m byl změněn na člunkový běh, skok do dálky jsme nahradili trojskokem + skokem s rozběhem do žíněnkového doskočiště, hod kriketovým míček jsme změnili na autový hod  medicinbalem a ještě jsme přidali hod molitanovým oštěpem. Víceboj jsme okořenili o novou disciplínu hodem raketkou na cíl. Počasí se umoudřilo, tak jsme vytrvalostní běh přesunuli na venkovní atletickou dráhu. Na závodníky čekalo 600 m a na závodnice 400 m. Všechny sportovce musím pochválit, protože všichni tento školní kvalifikační víceboj dokončili. Na vyhlášení výsledků se už na nás slunce vesele usmívalo. Výsledky Školního kvalifikačního víceboje 4. a 5. tříd:
Dívky:
1. místo - Daniela Řiháková  tř. 5. B  - ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole